Očista a chudnutie v jednom pri dodržiavaní pravidiel

Ak nemáte čas na každodennú prípravu jedálnička, prinášame vám radu, ako schudnúť bez varenia. Budete sa cítiť mlado a zdravo, a naviac sa vaše telo očistí, zbaví opuchu a prebytočného tuku!

pôst deň na zelenine

Túto diétu využívajú aj celebrity, keď potrebujú rýchlo schudnúť do šiat pred nejakou významnou udalosťou. Stačí si len spraviť detoxikačný nápoj z petržlenu, vysadiť mäso a pridať do stravovania ovocie a zeleninu každý 2. až 3. deň.

Príprava na naštartovanie organizmu

Výber ovocia a zeleniny je na vás, musíte si len dopredu nachystať toľko, aby vám vydržalo na celý deň. Malo by nám stačiť 1 až 2 kilogramy rastlinných surovín, pričom by sme mali skonzumovať 100 až 150 gramov za hodinu.

Na začiatku dňa je dobré naštartovať organizmus, preto odporúčame spraviť si detoxikačný nápoj z čerstvej petržlenovej vňate. Petržlen je totižto bohatý na antioxidanty a vitamín C a navyše je silné diuretikum. Po tomto nápoji urýchlime proces chudnutia a vstrebávania živín z následne konzumovaného ovocia a zeleniny.
pôst deň na zelenine

Nakrájame petržlen na menšia kúsky, vložíme do mixéra, pridáme vodu a trochu citrónovej šťavy a je to! Počas celého dňa sa odporúča piť len voda a zelený čaj bez cukru.

pôst deň na zelenine

Výber zeleniny a ovocia

Najlepšie je presne si premyslieť a rozdeliť, čo budete jesť po celý deň. Odporúčame vám však ovocie pridať do jedálnička na ráno a obed a zeleninu na obed a na večer. Poďme sa pozrieť, ktorá zelenina a ovocie sú najviac vhodné pre túto diétu.

Uhorka

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt uhorka

Uhorka je bohatá na minerálne látky, vlákninu a navyše je nízkokalorická. Je vhodná na občerstvenie, pretože má diuretický účinok.

 Kapusta

Biela kapusta má čistiaci a protizápalový účinok, je silným diuretikom, tým pádom napomáha k strate hmotnosti. Čerstvá kapustová šťava napomáha pri liečbe aterosklerózy a gastritídy.

 Mrkva

Mrkva má takisto protizápalové účinky, navyše stimuluje žlčník a pečeň. Vďaka konzumácii mrkvy budeme dlho krásne, pretože blahodárne pôsobí na pokožku a vlasy.

pôst deň na zelenine

 Červená repa

Červená repa má protizápalové vlastnosti, urýchľuje metabolizmus, čím úspešne bojuje pri zápche. Zároveň stabilizuje nervový systém a má pozitívne účinky na kardiovaskulárny systém.

 Zeler

Zeler má antibakteriálne účinky, podporuje čistenie krvi, stimuluje trávenie, urýchľuje spaľovanie tukov, čiže je účinným pomocníkom pri chudnutí.

 Citrón

разгрузочный день на овощах

Citrón podporuje imunitný systém, čistí pečeň a uzdravuje črevá. Mali by sme ho konzumovať denne, napríklad vo forme nápoja pridaním do čerstvej vody.

Pomaranč

Pomaranč pôsobí ako antidepresívum, obsahuje vo vysokom množstve vitamín C a vlákninu, priaznivo ovplyvňuje nervový systém.

 Grep

Grep vplýva na rozpad tukov, preto je ideálny pre diéty. Navyše je bohatý na vitamíny, čistí cievy a normalizuje metabolické procesy.
разгрузочный день на овощах

 Jablko

Jablko obsahuje antioxidanty, vitamíny a vlákninu, má priaznivý vplyv na trávenie, vďaka čomu omladzuje telo.

Z ponúkaného ovocia a zeleniny si môžeme urobiť šaláty s dresingom z citrónovej šťavy, bez soli, rastlinného oleja alebo iných omáčok. Taktiež si z nich môžeme pripraviť  napríklad aj zdravé smoothies.

Popri tomto ovocí a zelenine môžeme do jedálnička zakomponovať aj iné ovocie a zeleninu. Zásada je len jesť vo vybrané dni tieto prírodné produkty bez tepelného spracovania a mäsa. Veľa úspechov!

zdroj: sovkusom.ru

You Might Also Like