Elixír harmónie a krásy

Biely či červený, oba obsahujú množstvo látok a vitamínov, ktoré zázračne pôsobia na náš organizmus. V jeho špecifickej horkastej chuti sa skrýva viac, než sa môže zdať na prvý pohľad. Existuje minimálne 5 dôvodov, prečo by ste mali toto ovocie zaradiť do svojho jedálnička.

Mladšia na prvý pohľad

Grep v sebe ukrýva veľký obsah antioxidantov, ktoré pomáhajú v boji proti vráskam a starnutiu pokožky. Je bohatý na látky, ktoré podporujú produkciu kolagénu, ktorý udržiava našu pokožku mladú sviežu a žiarivú.

Znižuje cholesterol a spaľuje tuky

Ak bojujete so zvýšenou hladinou cholesterolu, grep rozhodne zaraďte do svojho jedálnička. Jeden – dva denne a váš vysoký cholesterol bude minulosťou. Výskumy dokázali, že červené grapefruity obsahujú viac látok potláčajúcich jeho hladinu nadol.

Chudnite bez problémov

Doprajte si grep pred obedom alebo večerou. Urobíte tak veľké gesto pre svoju postavu. Horké látky obsiahnuté v tomto citrusovom ovocí, výrazne poženú spaľovanie tukov. Polka grepu alebo jeho šťava pred jedlom a chudnutie vám pôde bez väčšej námahy.

Výskumy preukázali, že iba samotná vôňa grapefruitu dokáže zrýchliť metabolizmus a pomôcť pri rýchlejšom spaľovaní tukov.

Podpora imunity

Tento citrusový plod je skvelým zdrojom vitamínu C, ktorý pomáha podporovať imunitný systém. Jeho špecialitou je redukcia prechladnutia. Vitamín C je tiež prospešný pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení. Percento tohto vitamínu v grapefruite je až neuveriteľných 59%.

Aj na vonkajšie použitie

Ak máte oslabenú imunitu, vaše ústa často sprevádza nepríjemný spoločník. V boji proti oparom a aftám je grapefruit jasný víťaz. Taktiež sa osvedčil pri popraskaných perách.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt grep a zdravie

Máme pre vás elixír po ktorom spálite až polovicu kalórií ktoré ste práve prijali.
Potrebujeme:

● 1 veľký zrelý grapefruit
● 1 polievková lyžica medu (podľa vašej chuti)

Postup:

Grapefruity,  sú najlepšie chladné (z chladničky), nakrájame ich na polovicu, vyberieme dužinu. Dužinu z grapefruitu a med vložíme do mixéra a rozmixujeme- Hotovo!
Je veľmi užitočné použiť tento grapefruitový elixír po lahodnom obede (za pol hodinu)!

Obsahuje cenné prvky:
1) Pektín, ktorý pomáha účinne odstraňovať prebytok cholesterolu z tela a normalizovať metabolizmus
2) Lykopén, ktorý pomáha vyrovnať sa s toxínmi, škodlivinami a nepriaznivou flórou v žalúdku.
– Niekoľko slzičiek tohto elixíru, po večeri, dokáže spáliť takmer polovicu kalórií z jedla
– má dobrý liečebný účinok na hypertenziu a ochorenia kardiovaskulárneho systému.

zdroj: fithacker com

You Might Also Like