Moja mama má 58 a vyzerá stále na 40. Tajomstvo mladistvého výzoru je ukryté v tých správnych ingredienciách

Moja mama má 58 rokov a každý jej lichotí, že vyzerá na 40. Nemôžu za to ani gény, ani šťastie. Ešte donedávna sa „tešila“ z fľakatej a mierne ovysnutej kože. Čo sa stalo? Začala si pripravovať domácu masku, ktorú jej z vlastnej skúsenosti odporučila susedka podľa jej rád z internetu.

maska ​​mlady vzhled2

Vyznávačka prírodnej kozmetiky  sa odhodlala na rázny krok a anti-agingové krémy pre ženy po štyridsiatke vyhodila do smetí. A dobre urobila. Namiesto toho si na internete našla vraj „zaručený“ recept na krásnu tvár a skúsila ho. „Zaručený“ bol skutočne zaručený . Po troch aplikáciách jej zázrakom zmizli z tváre fľaky a pleť dostala jednotný tón. Postupne zmizli aj iné menšie nedostatky a dnes jej nikto netipoval jej skutočný vek.

maska ​​mlady vzhled3

Pre zmiešanú a normálnu pleť

Budete potrebovať:

1 citrón
5 PL ovsenej múky, alebo rozsekaných ovsených vločiek

Postup prípravy:

Vytlačte si šťavu z citróna do jednej menšej misky. Zmiešajte ju s ovsenou múkou alebo nadrobno nasekanými ovsenými vločkami. V princípe ide o tú istú surovinu, len konzistencia sa mierne odlišuje. Zo zmesi si vymiešajte hladkú viskóznu pastu.

Aplikujte pastu na tvár. Krúživými pohybmi si jemne masírujte pokožku tváre. Zmes dvoch surovín vám pokožku hydratuje, zjemní a omladí a predovšetkým zjednotí farbu pleti. Najlepšie je masku nanášať pred spaním a nechať ju na tvári aspoň 20 minút. Frekvencia je u každého iná, odporúča sa však aspoň 2x týždenne.

Ak sa rozhodnete použiť masku počas dňa, potom dajte pozor, aby ste sa po jej účinkoch nevystavili slnečnému žiareniu.

maska ​​mlady vzhled1

Pre citlivú pleť

Ďalšie maska, podobne ako predchádzajúca, založená na báze ovsených vločiek, je rovnako vyživujúca, avšak vhodná je skôr pre citlivejšie typy pleti. Ocenia ju však dámy s podráždenú a suchou pleťou, ktorú trápia začervenané fľaky, alergické či suché odlupujúce sa kúsky kože.

Budete potrebovať:

5 PL ovsenej múky alebo rozsekaných ovsených vločiek
1 PL mlieka
1 PL medu
1 PL prevarenej vody

Postup prípravy:

Nalejte mlieko do ovsených vločiek, zalejte horúcou vodou a počkajte, kým vločky zmäknú a zväčšia objem. Potom pridajte med a všetko dobre premiešajte tak, aby vznikla homogénna zmes.

Masku aplikujte na čistú tvár a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút. Potom opláchnite teplou vodou.

maska ​​mlady vzhled4

Ako povedala slávna Coco Chanel: „V dvadsiatke má žena tvár, akú jej nadelila matka príroda, v tridsiatich takú, aký žije život a v päťdesiatke akú si zaslúži“. A tak, dámy, milujte samy seba a nebuďte lenivé urobiť niečo pre svoju krásnu tvár.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like