Osvedčené tipy na pestovanie uhoriek! Rastú ako nikdy predtým!

V dnešnom článku si spoločne ukážeme, že pestovanie uhoriek nemusí byť vôbec náročné. Stačí sa držať niekoľkých jednoduchých pravidiel. Navyše nemusíte používať drahé hnojivá z obchodu a mnohokrát si vystačíte s niekoľkými ingredienciami z vašej kuchyne.

Teraz už nemusíte kupovať uhorky v obchode ale môžete si ich pestovať sami. Uvidíte, že vďaka týmto niekoľkým jednoduchým tipom vaše uhorky porastú ako nikdy predtým.

TIPY NA PESTOVANIE UHORIEK

 1. Cibuľové šupky
  Môžu slúžiť ako veľmi účinné hnojivo. Jednoducho povaríme cibuľové šupky v hrnci s vodou. Potom necháme odstáť a scedíme. Cibuľovú vodu dáme rozprašovače a môžeme použiť.
 2. Droždie
  Na uhorky môžete tiež použiť hnojivo vytvorenie z obyčajného droždia. Jednoducho si v 10 litroch vody rozpustíme 20g droždia, 50g cukru a necháme cez noc odstáť. Potom môžeme použiť.
 3. Až príliš svetla
  Listy uhoriek začínajú žltnúť, keď ich vysadíte na príliš slnečné miesto. Snažte sa nájsť miesto na vašej záhrade, kde budú mať polotieň.
 4. Zalievanie 
  Voda na zalievanie by nemala byť studená. Vždy sa snažíme, aby bola teplota vody vyššia ako 20 stupňov.
 5. Vhodné rastliny v ich okolí
  Pokiaľ na záhrade pestujete uhorky, tak je dobré im vybrať správneho suseda. Určite sa vyhnite zemiakom. Vhodným susedom môžu byť napríklad reďkovky.

Zdieľajte tento geniálny nápad na pestovanie uhoriek s Vašimi priateľmi! Určite sa im tiež budú hodiť! 

You Might Also Like