VEČER SOM SA PREJEDALA SLADKÝM, VĎAKA TOMUTO PRODUKTU TO UŽ NEROBÍM A NEMÁM VÔBEC CHUŤ NA SLADKÉ

Prejedanie počas sviatkov sa už skončilo, no vy aj napriek tomu neviete prestať? Máme pre vás spôsob, ako nabehnúť na zdravší režim a upravenie telesnej hmotnosti. Riešením sú semená sezamu obsahujúce veľké množstvo vápnika, ktorý sa ľahko vstrebáva do tela. Prečo máme chuť na sladké? Pretože nám chýba vápnik!

V prírode má vápnik sladkastú chuť a ak do pôdy bohatej na vápnik posadíte jahody, získate zdravú sladkosť. Predstavujeme vám exkluzívny recept na sezamové mlieko. Jeden pohár nápoja denne vám posilní kosti, zlepší fungovanie organizmu, zbaví vás prejedania a zbesilej chuti po sladkostiach.

Potrebujete:

100g nepraženého sezamu
2 ČL medu
1l vody

Príprava:

  1. Pred spaním si sezam namočte do studenej vody na 7-8 hodín. Niekde sa udáva 1-2 hodiny, ale mlieko bude chutnejšie, ak sezam pobudne vo vode dlhšie.

кунжутное молоко польза и вред

  1. Zlejte vodu a trochu ho opláchnite. Pridajte med a približne 1 pohár vody (210ml). Všetko zmixuje v mixéri až kým nezískate homogénnu konzistenciu. Mimochodom, med je voliteľná zložka a môžete ho nahradiť niekoľkými ďatľami, alebo sa rozhodnúť tak, že nepridáte žiadne sladidlo.

кунжутное молоко отзывы

  1. Prilejte si aj zvyšnú vodu a všetko dobre premixujte.

кунжутное молоко польза

  1. Mlieko by nemalo byť príliš husté – regulujte si to pridaním vody. Pre ešte lepšiu chuť si do toho pridajte aj štipku vanilky!

как приготовить кунжутное молоко

  1. Preceďte si všetko cez sitko alebo gázu.

кунжутное молоко польза

  1. Výlisky nemusíte vyhadzovať: môžete ich pridať do pečenia a upiecť si z nich ovsené sušienky alebo sezamovú chalvu, kde si len zmiešate sezamové pyré s medom. Výsledok bude vynikajúci!

как приготовить кунжутное молоко

  1. Mlieko bude mať jemnú orechovú a sladkú príchuť. Môžete ho použiť na prípravu kakaa, pridať do kávy namiesto bežného mlieka alebo si s ním uvariť kašu.

как приготовить кунжутное молоко

  1. Aby ste sa zbavili chutí na sladké,  každý deň ráno si doprajte 1 šálku na prázdny žalúdok. Počas jedného týždňa si všimnete pozitívne výsledky!

100g sezamových semienok vám vynahradí dennú dávku vápnika, ktorý dokážete ľahko stráviť. 1 pohár tohto mlieka obsahuje 7-násobne viac vápnika, ako pohár bežného mlieka. Môžete ho dať aj vaším deťom a namiesto medu pridať banán. Je vhodný pre rastúci organizmus, ktorý si vyžaduje neustále posilňovanie kostí.

Sezamové mlieko vám zmení vaše chuťové preferencie a vy zistíte, že to, čo ste niekedy zbožňovali viete teraz s pokojom odignorovať. Po mesiaci konzumácie toho skvelého nápoja nespoznáte svoje vlastné telo!
Zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like