Ako sa zbaviť chĺpkov v podpazuší

Zbaviť sa ochlpenia v podpazuší možno aj inak, než len v praxi overenou žiletkou, voskom, laserom či holiacim strojčekom. Poznáme spôsob, ktorý vám v nasledujúcich riadkoch priblížime.

Hlavne pre ženy sú chĺpky v podpazuší extrémne nepríjemnou a obťažujúcou záležitosťou. Preto neustále hľadajú spôsoby, ako by sa ich čo najľahšie zbavili. Našťastie, existuje jedna extrémne jednoduchá a ľahko vykonateľná metóda na ich odstránenie. Okrem toho, že vám zaberie iba 2 minúty, budete k nej potrebovať len 2 bežné suroviny, ktoré už aj tak zrejme doma máte.
Súvisiaci obrázok

Potrebujeme:

1 čajovú lyžičku cukru
2 čajové lyžičky čerstvej citrónovej šťavy
malý pohárik (napríklad poldecák)

Postup

1. Vložte do pohárika cukor a citrónovú šťavu a miešajte ich dovtedy, kým sa cukor celkom nerozpustí a nevznikne jemná pasta.

2. Pastu si potom naneste do podpazušia a nechajte pár minút pôsobiť.

3. Potom vezmite handričku a pastu z podpazušia zotrite. Následne si podpazušie opláchnite čistou vodou a dobre utrite uterákom.

Uvedenú procedúru opakujte 2 krát týždenne. S každou ďalšou aplikáciou budú chĺpky čoraz menej viditeľné, až napokon po určitom čase úplne zmiznú.

Následne už bude stačiť len udržiavacia kúra raz za 1 až 2 týždne, prípadne ešte menej. Bude to závisieť od toho, ako rýchlo sa začnú chĺpky obnovovať.

Výhody  oproti holeniu

Na odstraňovanie chĺpkov v podpazuší sa bežne používa žiletka. Pri nej však chĺpky hrubnú a rýchlejšie dorastajú.

Po holení býva navyše pokožka často podráždená a hrozí dokonca zarastanie chĺpkov do kože, čo spôsobuje zápaly.

Naproti tomu, citrón oslabí vlasové korienky, chĺpky sa tak stanú tenšie, po odfarbení svetlejšie a aj rastú pomalšie. Vyhnete sa tiež problémom s ich zarastaním a podráždenou pokožkou.

Preto neváhajte a určite uvedený recept vyskúšajte! Zaručene neoľutujete.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like