Ak sa deje s vašimi obličkami niečo zlé, telo vás ihneď varuje!

 

Ak je vaša oblička  v nebezpečenstve, telo vás varuje, tu je 7 znamení:

Obličky sú veľmi dôležité orgány pre správne fungovanie celého tela. Sú životne dôležité pre filtráciu krvi, zabraňujú vzniku odpadu a prebytočnej tekutiny, regulujú hladinu krvného tlaku a elektrolytu, stimulujú produkciu červených krviniek a udržujú zdravie kostí.

Kompromitovaná funkcie obličiek nielenže vedie k akumulácii odpadu v tele, ale aj ohrozí celé vaše zdravie. To je dôvod, prečo je dôležité udržať ich zdravé a rozpoznať varovné signály poškodenia obličiek včas.
Nižšie nájdete 7 najčastejších varovných signálov poškodenie obličiek, a ak si všimnete niektorého z nich, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom a určiť najlepší priebeh liečby.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt obličky a varovné signály

1. Opuch

Ak sa u vás objavia opuch bez akéhokoľvek zrejmého dôvodu, mohol by byť spojený s poškodenými obličkami. Ako už bolo spomenuté, ak funkcia obličiek je ohrozená, nemôžu odstrániť vznik odpadu, čo vedie k opuchom v tvári, rukách, nohách, chodidlách .

2. Zmeny močenia

Zmeny farby moču a močenie sú niektoré z prvých príznakov ochorenia obličiek. Moč sa stáva peniaci alebo bledne a človek môže počas spánku častejšie močiť. Menej moču, ako zvyčajne, pocit tlaku pri močení.

3. Kožné vyrážky

Ak obličky nemôžu filtrovať krv a odstrániť zbytočné zvyšky pokožka môže vyzerať nezdravo, suchá a podráždená. Telové mlieka, krémy a kozmetika môžu trochu zmierniť situáciu, ale nevyriešia problém, ktorý pochádza zvnútra – ak je vyrážka priamo spôsobená problémami s obličkami samozrejme.

4. Únava

Ako obličky vylučujú erytropoetín, hormón, ktorý stimuluje tvorbu červených krviniek, osoba s poškodenou funkciou obličiek sa pravdepodobne stretne s chronickou únavou, nedostatkom kyslíka v bunkách a anémiou. To je dôsledok zníženého počtu červených krviniek.

5. Dýchavičnosť

Ak sú vaše obličky poškodené, vášmu telu pravdepodobne chýba kyslík a nedostatok kyslíka prenášaného červenými krvinkami môže viesť k dýchavičnosti v dôsledku tekutín a akumulácie odpadu v pľúcach.

6. Bolesť

Poškodená oblička môže spôsobiť bolesť v hornej časti chrbta alebo na boku. Okrem toho infekcia obličiek alebo obličkové kamene spôsobujú kŕče a silnú bolesť.

7. Nevoľnosť a zvracanie

Ako sa toxíny a odpady začnú vytvárať v krvi, môžu spôsobiť ťažkú ​​nevoľnosť a zvracanie. To môže tiež byť príznakom infekcie močových ciest, takže sa uistite, že hneď pohovoríme s lekárom, najmä ak trpíte akoukoľvek bolesťou v dolnej časti chrbta alebo brucha.
zdroj: publichealthabc.com

You Might Also Like