Banány opäť ukazujú svoju neprekonateľnú silu: Bojujte s nimi proti tejto chorobe!

Niektorí z nás preferujú domáce recepty, „samoliečbu“ pred návštevou lekára.  Mnohí siahnu rovno po tabletkách, čo je samozrejme niekedy takmer nevyhnutné, ale bez chémie je to iste lepšie. Dodávanie vitamínov, rôzne bylinkové čaje a doma vyrobené pastilky uprednostňujeme častejšie ako drahé lieky.

O liečivých vlastnostiach medu vie snáď každý. Napadlo vás ho ale niekedy zmiešať s tak trochu exotickým ovocím, akým je banán? Teraz vám prezradíme ako si  vyrobiť chutný liek proti kašľu!

Banán je náš liek!

Ak aj vám strpčuje život nepríjemný suchý kašeľ, za pomoci banánu si viete veľmi rýchlo dopomôcť k vytúženému vykašlievaniu a uvoľneniu hlienov. V banánoch sa totiž v bohatom množstve nachádza vitamín B, PP, A a C. Okrem toho obsahujú nesmierne veľa vlákniny, sacharózy, enzýmov, karoténu, draslíka, horčíka, železa a ďalších užitočných mikroelementov a minerálov. Nielenže je toto ovocie chutné, ale aj pomáha zvyšovať imunitu.
Čo sa týka medu, tak snáď o liečivých účinkoch ani nemusíme hovoriť. Už či ho použijeme vnútorne alebo „zvonku“, je nám zrejme všetkým jasné, akým je skvelým zázrakom.

Keď sa tieto dve dobroty spoja, najmä ich sila, kašeľ nemá šancu. Navyše je príprava neskutočne jednoduchá a nezaberie vám takmer žiaden čas.

Čo budete potrebovať:

2 zrelé banány
2 polievkové lyžice medu (najlepšie domáceho)
400 ml vody
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt banány a med

Príprava

Vodu nalejeme do hrnca a privedieme k varu. Akonáhle nám začne vrieť, vypneme sporák. Zrelé banány si opláchneme a olúpeme. Samotné ovocie rozmixujeme v mixéri, avšak nič nepokazíme, ak ich len jednoducho roztlačíme vidličkou. Pridáme ale aj „dužinu“ z vnútornej strany šupky, ktorú jemne zoškrabeme nožíkom. Všetko to pridáme do zovretej vody a premiešame do jednotnej zmesi. Keď sa zmes trochu ochladí, pridáme 2 polievkové lyžice medu a dôkladne premiešame. Hotovo!

Užívanie lieku

Najlepšie pre svoje telo urobíte, keď budete tento chutný liek užívať 3 až 4-krát denne pol hodiny pred jedlom, prípadne pol hodiny po jedle. U detí do jedného roka sa používanie medu neodporúča. Čo sa ale teda týka dospelých, užívať by sa mala 1-2 lyžice. Sami nebudete veriť, ako rýchlo pocítite úľavu na prieduškach. Tento chutný liek však môžete pokojne užívať aj týždeň – podľa potreby.

Ak ste však alergickí na med, je lepšie si vybrať namiesto medu inú verziu. Mlieko so spomínaným banánom. Funguje tiež ako prevencia proti prechladnutiu.

Takže ak to prišlo už aj na vás, prípadne na niekoho z rodiny či priateľov, neváhajte sa o tento recept na kašeľ podeliť! Ako si pri nepríjemnom kašli počínate vy?

zdroj: healthyfoodteam.com

You Might Also Like