5 jednoduchých cvikov pre štíhly pás a krásne ploché bruško!

Dosiahnutie plochého bruška a štíhleho pásu nie je ľahké. Zvlášť problematické je to u žien stredného veku, ktoré sa snažia udržať si vysnívanú hmotnosť a postavu.

My Vás dnes uistíme, že nič nie je nemožné. Hlavná vec je správne cvičiť požadovanú oblasť.

Pripravili sme pre vás sadu cvičení pre priame a šikmé brušné svaly. Všetky cviky sú starostlivo vybrané tak, aby boli dosiahnuté maximálne výsledky v čo najkratšom čase a vy ste sa tak mohli na pláži pochváliť krásnu postavou.

1)

1-8

Položte sa na chrbát, ruky nechajte rovno po stranách tela. Zdvihnite súčasne obe rovné nohy. Nesmiete ich od seba odtrhnúť. Preveďte 2 sady, opakovanie 25 krát. Vypracujte svoje boky tak, že budete dvíhať nohy striedavo.

2)

2-6

Ľahnite si na chrbát. Dajte ruky za hlavu a zdvihnite ramená z podlahy. Zdvihnite ohnuté nohy. Pritiahnite k sebe pravú nohu a ľavý lakeť a ľavé koleno k pravému lakťu. Preveďte 2 sady, opakovanie 25 krát.

3)

3-7

Položte sa na chrbát. Nohy ohnite v kolenách a položte ich, aby sa dotýkali podlahy. Držte ruky za hlavou. Zdvihnite ramená hore. Bradu sa snažte vytiahnuť. Preveďte 2 sady, opakovanie 25-krát. Pre šikmé brušné svaly, pritiahnite ľavý lakeť k pravému kolenu 25-krát, potom svoj pravý lakeť k ľavému kolenu opakuje sa rovnaký počet opakovaní.

4)

4-4

Ležte na zemi, pokrčte nohy, Vaše nohy by mali byť na podlahe. Požiadajte niekoho, aby Vám ich podržal. Môžete použiť pohovku alebo iné dostupné prostriedky, pokiaľ je to možné, aby ste sa o ne zapreli. Zdvihnite telo, a potom sa opäť položte. Robte to veľmi pomaly a opatrne. Preveďte 2 sady, opakujte 25 krát.

5)