Čo sa stane s vaším mozgom, ak si ľahneme do postele v ponožkách!?

Mnoho ľudí trpí problémami so spánkom ,  to má množstvo príčin. Často sa stáva, že prídete domov po náročnom dni, unavený a vyčerpaný, chcete sa rýchlo dostať do postele a zaspať. A keď chcete zaspať spánok neprichádza. Trvalo to dlho, ale existuje jeden spôsob, ktorý mi pomohol vyriešiť tento problém.

ako správne spať

Riešenie je jednoduché – nosiť ponožky pred spaním. Vedecký  výskum dokázal ,  že sa musíte milovať v ponožkách. Vieme, že vlnené ponožky pomáhajú zvyšovať libido a rýchlo dosiahnuť orgazmus. A teraz vám povieme, prečo je lepšie spať v ponožkách a ako to ovplyvňuje naše telo.

Ako ísť správne do postele

Švajčiarsky výskumníci vykonali štúdiu, aby zistili, ako teplota rúk a nôh ovplyvňuje kvalitu spánku. Zhromaždili skupinu ľudí, požiadali ich, aby si ponožky obuli pred spaním a preverili, ako to ovplyvní kvalitu spánku. Ukázalo sa, že teplo končatín pozitívne ovplyvňuje celé telo, vrátane mozgu.

Cievy sa rozšírili, klesol krvný tlak, čím sa uvoľnil mozog a pripravil sa na spánok. Vďaka týmto procesom ľudia zaspali v kratšom čase.

prečo spať lepšie v ponožkách

Každý človek má rôzne návyky. Niekto rád zaspáva v pyžame, niekto v rozťahaných tričkách a niekto je úplne nahý. Niektorí dávajú prednosť tomu, aby miestnosť bola vykúrená a spali bez prikrývky, iní spali s otvoreným oknom, ale pod teplou prikrývkou. To isté je zvyk spať v ponožkách alebo bez nich.

Štúdia švajčiarskych vedcov je veľmi inšpirujúca, ale predsa sme sa rozhodli zistiť, či je v ponožkách spánok prospešný a aké pravidlá sa musia dodržiavať, aby sa predišlo škodlivým vplivom.

ako spať spať

K nevýhodám tohto návyku odborníci pripisujú, že nohy sa v ponožkách  príliš veľa potia v noci, čo spôsobuje nie najpriaznivejšie vplyvy. Napríklad infekcia (huba sa vyvíja intenzívnejšie v teple), zhoršenie krvného obehu, nepríjemný zápach. Mnohí tiež tvrdia, že nohy  nie sú vetrané.

Toto je druhá strana mince. So všetkými týmito nevýhodami je ťažké nesúhlasiť, ale je možné sa im vyhnúť. Ako? Je správne vybrať si ponožky a dodržiavať pravidlá osobnej hygieny.

ako najlepšie spať

Prvé a najdôležitejšie pravidlo – nikdy nechodte do postele v ponožkách, ktoré sa nosili celý deň. Takto vyriešite problém infekcií a húb. Je veľmi užitočné dať si teplú sprchu alebo kúpeľ pred spaním.

zdravý spánok

Teraz je dôležité vybrať vhodné ponožky. Najlepšie vyhovujúce ponožky z prírodných materiálov: bavlna alebo vlna. Je dôležité, aby vaše ponožky boli pohodlné: nie príliš horúce a nie studené. Okrem toho by mali byť ponožky voľné bez gumy. Nemali by stláčať členky, takže krvný obeh nebude narušený. Môžete tiež zakúpiť špeciálne ponožky, ktoré sa používajú na dlhé cesty a lety.

ako rýchlo zaspať

Tak vidíte, ak robíte všetko správne, nebudú žiadne problémy. Ponožky vám pomôžu spať  spánkom dieťaťa. Budú vás udržiavať v teple, pomôžu vyhnúť sa poklesu teploty a nočným výletom na toaletu. Spánok bude oveľa pohodlnejší.

Mimochodom, tradičná čínska medicína tiež dodržiava tento postup. Východní liečitelia veria, že chladné nohy zasahujú do normálneho obehu vitálnej energie v našom tele.

úplný spánok

Teraz budú možno mnohí  hovoriť, že je nevhodné spať v ponožkách, že je to nepríjemné a dokonca dráždi. Ak nemôžete tak spať, je potrebné skúsiť iné metódy. Podstata je, že nohy majú byť teplé. Môžete napríklad zabaliť nohy druhou prikrývkou alebo položiť na ne ohrevnú podložku.

Najspoľahlivejší spôsob, ako otestovať účinnosť tejto metódy, je vyskúšať to. Vaše ponožky vám pomohli lepšie spať? Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o výsledky vlastných experimentov.
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like