Určite musíte cvičiť minimálne dvakrát týždenne, ak chcete mať srdce a telo svieže!

Áno, jeden krát do týždňa cvičiť je chválihodné, ale je to pre naše telo málo . Je to síce viac, ako nemať žiaden pohyb, no ak čakáte závratné zmeny hmotnosti a celkovo aj fungovania vášho tela, jedenkrát je naozaj málo. Ak sa z cvičenia stane váš zvyk, vaše šance  na pozitívny účinok sa výrazne zvyšujú.

Ak ste však tipovali, že správna odpoveď je dva až trikrát do týždňa, nie ste úplne vedľa. Podľa najnovšej štúdie, by ste mali športovať štyri až päť dní v týždni, aby to malo priaznivý účinok na vaše srdce a celkovo, na telo.

kardio stroje - čo je najefektívnejšie?

Ľudia, ktorí sa na štúdii podieľali boli rozdelení do nasledovných skupín. Sedaví (tí, čo vykonávajú šport menej ako 2-krát týždenne), príležitostný športovci (tí, čo cvičia dva až trikrát do týždňa) aktívny športovci (štyri až päť tréningov do týždňa) a majstri športovci (šesť až sedem tréningov do týždňa). Vedci sa následne pozreli na ich tep a činnosť srdca, taktiež zmerali riziko srdcovo-cievnych ochorení, aké im hrozí.

najefektívnejšie a najhoršie kardio stroje
Zistilo sa, že príležitostné cvičenie má pozitívny vplyv na vaše zdravie a udržujete telo v dobrej kondícii. Tí, čo cvičili naozaj aktívne však boli s výsledkami porovnateľne vyššie. Ideálne je ale cvičiť štyri až päťkrát do týždňa. Ak vydržíte takýto interval minimálne dva, tri týždne, je viac ako pravdepodobné, že si vytvoríte zvyk, ktorý nebude problém dodržiavať už stále.

zdroj: womenshealthmag.com

You Might Also Like