7 potravín, ktoré spaľujú brušný tuk

Tuk na bruchu sa stal problémom pre milióny ľudí na celom svete. Hromadenie tukov v oblasti pása je podporované mnohými faktormi, medzi ktoré patria najmä životný štýl a stravovacie návyky. Preto v boji proti telesnému tuku zohráva hlavnú úlohu správna výživa a cvičenie. Teraz vám predstavíme 7 produktov, ktoré prispievajú k spaľovaniu tukov na bruchu.

1. Ovsené vločky
Ovsené vločky Slovensko

Ovsené vločky sú bohaté na vlákninu, ktorá má veľký význam pre budovanie svalov a redukciu tuku. Po nočnom spánku hladina cukru v krvi klesá. A ak jete ovsené vločky ráno, pomôže vám to zostať dlhší čas najedený a preto nepotrebujete ďalšie občerstvenie. Pri výbere ovsených vločiek sa uistite, že neobsahujú cukor ani iné sladidlá.

2. Melón

Vedci tvrdia, že vodné melóny menia krvné tuky, čo má priaznivý vplyv na tepny a znižuje riziko hromadenia tuku v žalúdku. V štúdii na Univerzite v Kentucky dostalo niekoľko zvierat šťavu z melónu spolu s experimentálnou stravou a niektoré dostali presne rovnakú stravu s vodu. O niekoľko týždňov neskôr zvieratá, ktoré dostali šťavu z melónu, vážili menej kvôli menšiemu brušnému tuku.

3. Paradajky

Paradajky sú bohaté na vitamíny a obsahujú veľmi málo kalórií. Veľké paradajka obsahuje 33 kalórií. V rajčiakoch sa vyskytuje zlúčenina nazývaná kyselina 9-oxo-oktadekadiénová, ktorá pôsobí na tuky cirkulujúcej krvi, čo vedie k zníženiu obsahu tukov. Paradajka pomáha vyrovnať sa s dyslipidémiou – stavom, ktorý vedie k nahromadeniu tuku v páse.

4. Jahňacina

Jahňacie mäso je bohatým zdrojom vitamínu B, zinku, bielkovín a tryptofánu. Jahňacie mäso je zdravšou alternatívou k spracovanému alebo konzervovanému mäsu. Je tiež vynikajúcim zdrojom ionizovaného proteínu.

5. Morské plody

 

Morské plody sú populárne po celom svete pre svoju schopnosť znižovať obvod pásu. Morské plody tiež zabraňujú hromadeniu tuku v žalúdkoch štíhlych ľudí. Obsahujú mononenasýtené tuky a ak ich máte v strave dosť, budete omnoho štíhlejšie a zdravší ako ľudia, ktorí jedia morské plody menej často, ako sa odporúča.

6. Zelená zelenina

Nutričná hodnota zeleniny je známa všetkým. Okrem mnohých zdravotných výhod má zelená listová zelenina schopnosť bojovať proti telesnému tuku. Majú nízky obsah kalórií a nespôsobujú hromadenie tuku. Zelená zelenina, ako napríklad brokolica a špenát, majú vysoký obsah vlákniny a nízky obsah kalórií. Vlákno pomáha bojovať proti existujúcim kalóriám, čo zabraňuje tvorbe nového tuku. Jesť zeleninový šalát s bylinkami na raňajky alebo pred jedlom vám môže zaistiť tenší pás a zdravé telo.

7.Zelený  čaj
green-tea-extract-zeleny-caj-bestbody.sk

Čaj je pravdepodobne jediným populárnym nápojom, ktorý vám môže pomôcť spáliť brušný tuk. Zelený čaj je v tomto ohľade obzvlášť účinný. Podľa štatistík tí, ktorí pijú zelený čaj, spaľujú denne o 266 kalórií viac, ako tí, ktorí ho nemajú. Nepoužívajte spracovaný čaj, pretože počas spracovania stráca svoje živiny. Odporúčame vypiť tento nápoj 4-krát denne.

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like