Prírodné prostriedky na riedenie krvy ktoré zabraňujú vzniku krvných zrazenín

U mnohých môžu byť cievy oslabené z rôznych príčin a neraz medzi ne patrí aj vyššia zrážanlivosť. Tá ohrozuje naše zdravie najmä v prípade vzniku trombóz, ktoré môžu cievy upchať a dôjde k tomu, o čom neradi hovoríme.

produkty zriedenia krvi

Krv môže byť príliš hustá, obsahovať veľa tuku či vápenatých solí a zrazeniny sa potom usadia na stenách ciev, čo prispieva k vzniku aterosklerózy. Ak máte genetickú predispozíciu na tuhšiu krv, vo vašej rodine sa vyskytol problém s nebezpečnou zrážanlivosťou alebo sa chcete jednoducho poistiť, čítajte ďalej.

Príčiny zrážania krvi

Kvalita krvi závisí aj od procesov prebiehajúcich v bunkách aj niektorých orgánoch. Ak sa kvalita krvi zhorší, prejaví sa to najprv zdravotnými problémami spojenými najčastejšie s obličkami, pečeňou a mozgom. Medzi hlavné príčiny patrí:

 nedostatok enzímov

 pitie špinavých alebo prechlórovaných vôd

 prekyslenie organizmu

 škodlivé účinky ožarovania

 nedostatok minerálov a vitamínov v tele

 nedostatočný príjem solí

príčiny krvných zrazenín                                                 Dostatok tekutín

Väčšine týchto rizík sa však predísť nedá, a preto by sme sa mali zamerať najmä na stravu bohatú na produkty, ktoré krv riedia. Na zozname figuruje na prvom mieste voda! Ak pijete denne aspoň 1-2 litre čistej nesýtenej vody, potom sa nemusíte obávať, že by ste mali príliš hustú krv a tým pádom je aj riziko vzniku trombózy, teda krvnej zrazeniny, výrazne nižšie. Vynikajúcim prírodným prostriedkom je aj rybí olej, ktorý rozpúšťa krvné zrazeniny a sklerotické povlaky. Odporúča sa preventívne piť zhruba 3-4 krát týždenne.

voda na riedenie krvi
                                      Zázračné čučoriedky

Milovníkov čučoriedok poteší, že aj toto sladučké a mimoriadne zdravé ovocie krvi prospieva. Nielen tým, že ich konzumácia výrazne zvyšuje hemoglobín, ale aj riedi krv. Čučoriedky obsahujú kumaríny, ktoré pôsobia ako prevencia proti vzniku zrazenín a takisto liečia neoplazmy.
čučoriedky na zriedenie krvi

                                                      Zeler
Účinná je aj zelerová šťava. Stačí pol šálky šťavy z tejto aromatickej zeleniny a vaše telo bude zásobované prospešnými látkami v bohatom množstve.

zeler na riedenie krvi

Nemenej účinný je aj cesnak, ktorý môžete konzumovať buď v surovej forme, alebo vo forme tinktúry či odvaru. Ešte lepšie účinkuje ak ho skombinujete so zázvorom.

                                                       Zázvor
koreň zázvoru na zriedenie krvi
Zázvor prispieva nielen k riedeniu krvi, ale znižuje aj hladinu cukru, zlepšuje trávenie a žalúdočné problémy. Opatrní buďte len v prípade, že užívate zázvor a trpíte na vysoký krvný tlak.

Olej z pšeničných klíčkov

Na záver fantastická surovina, ktorú využívame v kuchyni čoraz menej – čerstvé pšeničné klíčky! Tie sú hotovým zázrakom. Stačí, ak si naordinujete 1 čajovú lyžičku čerstvých klíčkov denne. Pridať ich môžete do šalátov, k jedlám alebo ako ozdobu na mäso. Ak zjete klíčky zmiešané s lyžičkou ľanového oleja, budete mať vyhraté.

pšeničných klíčkov na zriedenie krvi
Mnoho ľudí užíva aspirín na riedenie krvi. Toto je skutočne jeden z najúčinnejších prostriedkov, ale môže to tiež ublížiť. Faktom je, že jeho časti sa uchytujú na stenách žalúdka, ktoré sú príčinou vredov. Preto odporúčame, aby ste sa preorientovali na prírodné produkty.
zdroj:  sovkusom.ru

You Might Also Like