Starnutie nezačína šedými vlasmi! Tu je návod, ako rozpoznať prvý príznak starnutia a ako tomu predísť.

Všetci snívame o večnej mladosti a veľmi sa bojíme starnutia. Je to celkom prirodzený proces a naše telo, ako citlivý a poslušný nástroj, nám signalizuje nástup starnutia. Existujú rôzne známky starnutia , ale hlavným ukazovateľom je strata mobility. Schopnosť slobodne sa pohybovať a rozvinutá flexibilita sú hlavnými ukazovateľmi mladosti.

V modernom svete sa považuje za normálne, že po 30 sa fyzická  aktivita a flexibilite  znižuje. Ale čo s tým robiť? Nemôžeme tomu zabrániť? Pokúsime sa odpovedať na tieto otázky, aby ste si udržali mladosť čo najdlhšie.

Starnutie tela

Všeobecná informatizácia vedie k tomu, že stále viac a viac ľudí pracuje v kanceláriách a ich fyzická aktivita je oveľa nižšia ako u predchádzajúcich generácií. Milióny ľudí denne strávia 8-10 hodín pri počítači, pričom sú v rovnakej pozícii. A po práci sú tak unavení a ani ich nenapadne, že je pre nich prospešné aspoň vísť do bytu po schodoch.

Tento spôsob života okamžite vedie k skoršej strate mobility a rozvoju rôznych chorôb.

ľudia v kancelárii

V minulom storočí vyšla ďalšia hypotéza o tom, prečo človek stráca flexibilitu. Podľa takzvanej somatickej teórie, všetko, čo zažívame (stres, problémy a nepokoje), ovplyvňuje stav nášho tela. Ako sa ukázalo, to ovplyvňuje nielen psychiku, ale aj stav svalov, ktoré sú nedobrovoľne skracované. Únava a negatíva sa hromadia a časom sa človek jednoducho nemôže pohybovať svojvoľne.

stuhnutosť svalov

Takéto zmeny v ľudskom tele boli nazývané “ zmyslovo-motorická amnézia „. Kvôli nej je falošný stav starnutia. Znížená flexibilita vedie k závažnejším poruchám v tele, napríklad zakrivenie chrbtice, chronická bolesť v kĺboch ​​a dokonca aj zhrbenie. Len relaxácia tu nepomôže, iba denné zahrievanie nášho tela cvičením môže poraziť predčasné starnutie.

užitočné naťahovanie

Neexistujú žiadne skutočné dôvody, prečo by ste sa mali cítiť v obmedzenej miere a mali pocit fyzického utrpenia v starobe. Preto je potrebné tomu vopred zabrániť. Skontrolujte flexibilitu jednoduchým testom.

Po dobrom tréningu sa pokúste dotknúť podlahy prstami bez ohýbania kolien. Dokázali ste to?Ak máte viac ako 50 rokov – je to dobrý výsledok, ak ste mladší, dobrým výsledkom možno nazvať iba to, ak ste sa dotkli podlahy rukami.

cvičenie s cieľom rozvinúť flexibilitu

Akokoľvek ste dopadli, nevzdávajte sa pretože môžete docieliť flexibilitu v každom veku. Je to možné a nevyhnutné, pretože zlepšuje zdravie, posilňuje držanie tela a kĺby a zároveň podporuje dobrú náladu a pokoj.

Pýtate  sa, ako rozvíjať flexibilitu ? Použitie jednoduchých, ale veľmi účinných strečingových cvičení. Je dôležité pochopiť jednu vec: na dosiahnutie výsledkov musíte pravidelne a neustále pracovať na sebe.

ako rozvíjať flexibilitu

Poďme po poriadku. Ak máte možnosť zapíšte sa do neďalekého fitness klubu a to s profesionálnym trénerom, ale ak to nie je možné, to nie je dôvod, prečo sa vzdávať. Môžete nájsť veľa videí lekcií a vykonávať cvičenie doma. Tu sú len niektoré z nich nie sú určené pre začiatočníkov.

strečing cvičenie

Neskúšajte okamžite cvičenia, ktoré vyžadujú vysokú zručnosť, pretože si môžete ublížiť. Je potrebné robiť všetko postupne. Ponúkame vám niekoľko tipov na cviky doma bez toho, aby ste si ublížili.

  1. Pred začiatkom tréningu musíte vždy zahriať svaly. Nezačínajte cvičenie bez prípravy, dokonca ani profesionáli to nedovoľujú. Jednoduché tréningy po dobu 10-15 minút vám stačia, ale nepreháňajte to, aby ste neprepínali svaly.
  2. Cvičenia by mali byť rôzne – dynamické aj statické. Ale len žiadne náhle pohyby a trhanie.
  3. Chrbát by mal byť vždy rovný, nemusíte sa ohýbať, tak cvičenia strácajú účinnosť.ako správne natiahnuť
  4. Narovnajte zadok z náklonu dopredu rovnými nohami – to by ste nemali robiť. Než sa narovnáte, ohnite si kolená, aby ste nepoškodili dolnú časť chrbta.
  5. Všetko by malo byť pohodlné a bez bolesti. Začnite malé a postupne zvyšujte tempo.
  6. Snažte sa uvoľniť sval, ktorý naťahujete.správne dýchanie
  7. Sledujte dýchanie. Dýchať v počiatočnej polohe, vydychovať počas strečovania.
  8. Žiadne rýchle pohyby, pamätajte: plynulé pohyby.
  9. Neponáhľajte sa, výsledok príde, hlavná vec je trpezlivosť a starostlivosť.
  10. Vykonajte to každý deň, jednoducho neberte to ako mučenie, bavte sa.osviežujúci

A tu je užitočné video, v ktorom je ešte viac informácií o tom, ako rozvinúť flexibilitu.

Vaše telo je s vami navždy a mali by ste sa oň starať. Správne cvičenie je zárukou zdravia a dlhovekosti. Pravidelne trénujte, rozvíjajte flexibilitu a uvidíte, ako sa zmení vaše telo a váš život.

Máte priateľov, ktorí pracujú v kancelárii 8-10 hodín denne? Zdieľajte tento článok s nimi, tieto informácie im budú užitočné.
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like