7-MINÚTOVÉ CVIČENIE, KTORÉ NAHRADÍ PLNÉ CVIČENIE V TELOCVIČNI

Nemáte čas ísť do posilňovne? To by nemalo byť prekážkou pre udržanie vášho tela, svalového tonusu a zdravia. Budete prekvapení, ako jednoduché a ľahké je nahradiť posilňovňu len 7 minútami intnzívneho cvičenia .

Len 7 minút cvičenia a posilňovňu už nepotrebujete

Takže začnime …

7756860-R3L8T8D-650-12-fúkaný-tmag Článok [1]

Tento súbor cvičení bol prvýkrát navrhnutý v americkej edícii The New York Times . Príslušný vývoj tried poskytol neuveriteľnú účinnosť, čo viedlo k tomu, že tento komplex získal najvyššiu popularitu.

Autorské práva k tomuto komplexu 12 cvičení patrí Americkému inštitútu športovej medicíny, najmä Chris Jordan. Jedinečnosť cvikov je, že sa dajú vykonávať všade: doma aj v práci. Hlavné športové „vybavenie“ sú stena a stoličky. Všetky cvičenia sú vyberané tak, že dokončia len 7 minút, ale z hľadiska intenzity a účinnosti úplne nahradia polhodinový tréning v telocvični.

Video pre ľahké prevedenie:

Ako vysvetliť, že takýto krátky tréningový čas poskytuje veľký účinok?
Podľa vedcov na kanadskej univerzite McMaster (Hamilton, Ontario) dokonca niekoľko minút intenzívneho cvičenia prináša rovnaké molekulárne zmeny v muskuloskeletálnom systéme napríklad ako joga alebo 30 minút jazdy na bicykli.

Podľa odborníka na fyziológiu športových cvičení Chris Jordana dnes existuje silný podporný základ pre skutočnosť, že superintenzívna výuka interného typu môže poskytnúť rovnaký účinok ako odborná príprava. Jediné tajomstvo je, že to bude trvať oveľa menej času.

7-minútový typ tréningového intervalu poskytuje striedanie intenzívnej záťaže s krátkym odpočinkom. Trvanie obdobia obnovenia v intervaloch medzi cvičeniami je 10 sekúnd. Je mimoriadne dôležité vykonať cvičenia v rozvinutom poradí. Dĺžka každej sady je 30 sekúnd.

Samozrejme, mali by ste pochopiť, že tieto 7 minút sa vám na začiatku zdajú byť skutočným peklom. Získaný výsledok vás navyše osloví novými príležitosťami pri udržaní vynikajúcej formy, pri šetrení peňazí na predplatné fitness centra. Objavte silu 12 cvičení!

zdroj: fithacker ru

 

You Might Also Like