Nahraďte známu šálku kávy s týmto ovocím a výsledok nebude príliš dlho čakať …

Jeseň je čas takého užitočného a chutného ovocia ako je hurmikaki. S chuťou jeme toto ovocie, ale aké je použitie hurmikaki ? Toto jasné jesenné ovocie obsahuje obrovské množstvo mikroelementov a tiež má veľa užitočných vlastností pre naše telo.Je rajom v popredí medzi plodmi, pokiaľ ide o sodík, horčík, draslík a železo. Zrelé  ovocie zlepšujú funkciu pečene a gastrointestinálneho traktu a tiež normalizujú prácu pokožky a pohlavných žliaz.

tomel

Teraz je obdobie hurmikaki, a je čas uviesť ho do vašej stravy. Poďme zistiť, aké užitočné vlastnosti schováva toto ovocie a ako ho používať s výhodami pre telo.

Vlastnosti hurmikaki

 1. Boj proti prebytočnej hmotnosti
  Rastlina sa odporúča pre tých, ktorí bojujú s nadváhou, pretože je veľmi sladká, ale má málo kalórií. Iba 60 kalórií na 100 g výrobku! Takže ak ste na diéte, a odmietnuť sladké je nemožné, potom hurmikaki je riešenie pre vás. Často sa používa v stravovaní a dokonca sa odporúča s vegetariánskou stravou ako zdroj sacharózy.vlastnosti persimmons
 2. Namiesto kávy na raňajky hurmikaki
  hurmikaki sa môže stať chutnými a zdravými raňajkami . Má tonizačné vlastnosti, zlepšuje chuť do jedla, upokojuje nervy, zvyšuje účinnosť. Ak chcete nadobudnúť silu a vytrvalosť, je oveľa užitočnejšie zjesť jeden plod hurmikaki ráno.

   

 3. Pre kardiovaskulárny systém
  Pretože plod obsahuje veľké množstvo draslíka, je veľmi užitočný pre srdce. Jedzte 2-3 plody  každý deň, môžete zabudnúť na bolesť pri srdci. Lekári dokonca odporúčajú želé z plodu pre prevenciu kŕčových žíl.rajčiak pre srdce
 4. Z problémov gastrointestinálneho traktu
  Vďaka svojim adstringentným vlastnostiam pomáha ovocie zbaviť sa chronických hnačiek. Pri príprave „lieku“ na hnačku je potrebné zobrať šesť ovocných plodov, nakrájať na kusy, naliať 3 šálky vriacej vody a variť 30 minút. Po filtrovaní vývaru pijeme 0,5 litra každé 4 hodiny.recepty s persimmons
 5. Profylaxia onkológie
  Vedci tvrdia, že hurmikaki môže obsahovať látku ktorá potláča rast nádorov. Ovocie obsahuje vysoké percento beta-karoténu, ktorý slúži ako vynikajúci antioxidant. Vďaka tomuto ovociu sa vám umožní bojovať proti voľným radikálom, čím sa pozastaví proces starnutia našej pokožky. Stojí za zmienku, že beta-karotén v tejto rastline je väčší ako v iných zástupcoch jasne oranžovej farby.šťavnaté persimmons
 6. Rastlina v kozmetike
  Rastlina je široko používaná v kozmetike proti akné. Maska hurmikaki a žĺtka je to, čo potrebujete pre pupienky a zväčšené póry. Ďalšia  má tonizačné vlastnosti, vďaka čomu dokonale osvieži pokožku a bojuje s príznakmi starnutia.

  Ak chcete vytvoriť tonizujúcu masku, podrhnite na strúhadle, pridajte toľko krému alebo žĺtka. Naneste na tvár, nechajte 15-20 minút,  umyte studenou vodou – vychutnajte si čerstvú a krásnu pokožku.

  plátky rajčiaka

REDAKČNÁ RADA

Ako sa ukázalo, hurmikaki je schopné zabrániť a liečiť mnohé choroby. Existujú však aj kontraindikácie pre použitie ovocia. Vôbec sa neodporúča používať hurmikaki ľuďom trpiacich ochorením pankreasu. Vzhľadom na vysoký obsah sacharózy sa  tiež neodporúča pre ľudí trpiacich diabetes mellitus.

Je potrebné vybrať len zrelé ovocie, pretože v nezrelom je množstvo tanínu, ktorý má adstrózne vlastnosti. To môže viesť k intestinálnej obštrukcii. Z tohto dôvodu sa má používanie hurmikaki zakázať ľuďom, ktorí podstúpili operáciu na žalúdku a črevách, aby sa predišlo vzniku zrazenín.

Dnes ste sa dozvedeli o mnohých užitočných vlastnostiach hurmikaki, nezabudnite zdieľať tento zaujímavý článok so svojimi priateľmi!
zdroj: takprosto. cc

You Might Also Like