Ocot! 15 zázračných tipov na jeho využitie!

Ocot je a bol už po celé stáročia v domácnosti a kuchyni používaný pre rad rôznych účelov. Ide aj o starobylý ľudový liek, ktorý sa kedysi používal ako záchranné riešenie mnohých zdravotných komplikácií. Jablčný ocot patrí medzi najobľúbenejšie a niektoré štúdie dokonca potvrdzujú, že má rad blahodarných účinkov na ľudské zdravie.

Jablčný ocot tiež pomáha pri chudnutí, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáha pri liečbe cukrovky druhého typu. Oplatí sa preto mať jablčný ocot doma vždy po ruke. My Vám navyše dnes ukážeme ešte ďalších 15 zázračných spôsobov , ako ocot vo svoj prospech využiť.
Súvisiaci obrázok

Proti bolesti v krku

Zmiešajte 1/4 šálky jablčného octu a 1 šálku teplej vody. Táto zmes je užitočné kloktadlo. Použite ho včas, teda už pri najmenšom náznaku choroby – všetky škodlivé baktérie v ústach budú nemilosrdne zničené.

ocot vyuziti1

Pálenie záhy

Počas 1 hodiny kloktajte jablčný ocot s trochou vody. Pálenie záhy veľmi zmiernia.

ocot vyuziti2

Proti prekrvenie nosovej sliznice

Ak máte pocit upchatia v nose, alebo Vám z neho neustále tečie, vypite pohár vody s jednou lyžicou jablčného octu. Ocot obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a kyselinu octovú, kyselinu jablčnú, kyselinu mliečnu a kyselinu citrónovú. Tieto látky uvoľňujú hlieny.

ocot vyuziti3

Proti lupinám

Jablčný ocot posilňuje vlasy, robí ich sviežimi a lesklými. A navyše ocot zničí lupiny! Zmiešajte 1/4 šálky octu s 1/4 šálkou vody a naneste do vlasov. Ponechajte po dobu 15 minút. Potom opláchnite bežným spôsobom.

ocot vyuziti4

Proti kŕčom

Kŕče sú často odrazom toho, že máme nedostatok draslíka. Preto zmiešajte 2 lyžice octu a 1 lyžicu medu s pohárom teplej vody. Vznikne Vám domáci liek proti kŕčom.

ocot vyuziti5

Proti svrbenie

Máte na pokožke nejaké svrbivé miesto? Naneste pomocou vatového tampónu presne na tieto miesta trochu octu. Neutralizuje a má antibakteriálne účinky.

ocot vyuziti6

Proti bradaviciam

Niektoré bradavice možno naozaj odstrániť po každodennej aplikácií jablčného octu.

ocot vyuziti7

Proti zápachu nôh

Ocot sa hravo vyrovná s plesňami. Pridávajte si po dobu niekoľkých dní do kúpeľa jablčný ocot a tento problém sa Vás prestane raz a navždy týkať.

ocot vyuziti8

Proti nadúvaniu

Trápi Vás nadúvanie, vypite pred jedlom pohár vody s octom. Posilňuje tráviaci trakt a zrýchľuje metabolizmus.

ocot vyuziti9

Proti zápachu v dome

Vytvorte si malý rozprašovač pomocou vody a octu. Pri pravidelnom použití zápach jednoznačne zmizne.

ocot vyuziti10

Chráni pred nečistotami

Používaním octu možno odstrániť špinu, plesne a nečistoty. Ocot je viacúčelový čistič, ktorý oceníte možno viac, než ten chemický.

ocot vyuziti11

Upchatý odpad

Zmiešajte šálku octu a pol šálky jedlej sódy. Túto zmes nalejte do odpadu.

ocot vyuziti12

Proti plesniam

Plesne, ktoré sa vyskytujú v kúpeľni, bývajú často zapeklitým nepriateľom. Jablčný ocot  Vás ich zbaví. To isté záclony. Periete záclony a túžite ich z práčky vytiahnuť snehovo biele, pridajte jablčný ocot.

ocot vyuziti13

Krčivé oblečenie

Narieďte si roztok octu a vody v pomere 1: 3. Postriekajte im oblečenie, než ho začnete žehliť. Veľmi Vám to uľahčí prácu.

ocot vyuziti14

Proti škvrnám na nábytku

Nábytok, koberce, textílie a látka. Zmes octu a soli dokáže zbaviť škvŕn takmer zo všetkého. Naneste vždy v malom množstve a rozotierajte.

ocot vyuziti15
Ako sami vidíte, tak ocot sa dá využiť naozaj mnohými spôsobmi. Zdieľajte tipy na využitie octu i s vašimi priateľmi!
zdroj takprosto cc

You Might Also Like