Ako liečiť zarastený necht? Zbavte sa tohto problému raz na vždy.

Zarastený necht na nohe dokáže spôsobiť nemalé problémy. Nielenže to nevyzerá pôvabne a je to nehygienické, človek trpí bolesťou a nepohodlím. Preto je potrebné zbaviť sa toho čo  najskôr , pretože oneskorené konanie môže viesť k vážnejším následkom v podobe silného zápalu prsta a hnisanie lôžka.

zarástli nehet1

Najčastejšie nechty zarastajú na palcoch, ale môžu sa objaviť aj na iných prstoch.Dôvodom môže byť nevhodná obuv, náhle priberanie na váhe, zlá pedikúra či rôzne poranenia. V každom prípade je potrebné túto vadu vyriešiť a my vám ponúkame niekoľko najúčinnejších spôsobov.

Najprv by ste si mali zjemniť pokožku a nechtovú platničku. Vykúpte si chodidlá s pridaním síranu horečnatého. Po tomto procese môžete ľahko odtlačiť mäkké tkanivá a zastrihnúť zarastený necht. Ak vás necht bolí, môžete si pripraviť vodný kúpeľ s mangánom. Bolesť prejde v priebehu niekoľkých minút. Následne naneste na necht zmäkčujúci mastičku a dajte si na nohy teplé ponožky.

zarástli nehet2

Ak vám necht hnisá, priložte si k nemu kombuchu (čajovú špongiu). Tento prostriedok pomôže aj vtedy, ak trpíte plesňovým ochoreniam. Aplikujte si ju vo večerných hodinách – hrubú vrstvu húb na palec a obviažte obväzom. Dajte si na nohy vlnené ponožky, aby sa vaše nohy „naparoval“ a môžete ísť pokojne spať. Ráno si necht zostrihnite.

zarástli nehet3

V prípade, že zarastajúce necht je vaším stálym problémom, vyskúšajte nasledujúce metódu. Zrolujte si malý kúsok vatového tampónu a umiestnite ho medzi nechtovú platničku a pokožku. Jedná sa o pomerne bolestivý proces a vyžaduje si presnosť, aby ste si neublížili. Vatu meňte niekoľko krát denne, ak sa chcete vyhnúť infekcii.

zarástli nehet4
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like