Máme návod s ktorým budú Vaše stvrdnuté päty opäť mäkké a hladké ako mačacie labky. Vysušenie a popraskanie je už minulosťou!

Zhrubnutá koža na pätách sa vyskytuje veľmi často u ľudí ktorí na to majú buď predispozíciu alebo nedostatok vitamínov, nepohodlnú obuv, nedostatočnou hygienu či plesňové ochorenia.

Ak sa v správnej dobe neurčí príčina zhrubnutia kože a neurobia sa nevyhnutné opatrenia , koža začne praskať. Nielen že to bude pôsobiť neesteticky , ale môžete si spôsobiť aj nepríjemnú bolesť.

Preto potrebujete efektívny prostriedok na zbavenie sa tohto problému! My vám takú šancu pre nové a zdravé päty ponúkneme!

1

Mastička sa bude skladať z:

vajíčka, pretože je zdrojom lecitínu , ktorý pomáha hojiť rany a má regeneračný účinok.
masla, ktoré intenzívne kožu zmäkčuje, vyživuje a dodáva vitamíny
octu, ktorý odstráni odumreté kožné bunky a má protiplesňové vlastnosti

potrebujete:

1 vajce
70% roztok kyseliny octovej
200g masla

4

postup:

1) Vložte vajce do pohára, zalejte ho octom až po okraj a nechajte na tmavom mieste počas 5 dní.
2) Po uplynutí uvidíte, že škrupina bude rozpustená a zostane po nej nejasná usadenina.
3) Pomocou lyžice opatrne vyberte vajce a dajte ho do inej nádoby. Jeho povrch je odstránený a tým pádom môžete vajíčko rozkrájať nožom. Pridajte zostávajúce ingrediencie spolu s octom, ktoré zostali v pohári.

4) Dajte do misky maslo a všetko dôkladne premiešajte. Hotovú mastičku dajte do uzatvárateľných nádoby a skladujte v chladničke

3

Natierajte si to na vysušenú a mierne popraskanú kožu. Vyvarujte sa hlbokým prasklinám a tiež miestam na chodidlách, kde je vaša koža najjemnejšia, aby ste tak predišli páleniu.

Pred spánkom si namočte chodidlá do soľného kúpeľa a vytrite ich dosucha. Potrite si postihnuté miesta mastičkou, dajte si na nohy igelitové vrecká a na vrch ponožky.

Ráno si umyte nohy v teplej vode s mydlom, dôkladne si zoškrabnite odumretú kožu a potrite chodidlá vyživujúcim krémom. Tento postup opakujte, kým nezískate požadovaný výsledok. Obvykle už po druhom použití sa popraskaná koža stane minulosťou a na svojich pätách zbadáte, že sú neuveriteľne jemné!
Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like