TRÁPI VÁS VYPADÁVANIE VLASOV? VYBERTE SI JEDEN PRÍRODNÝ RECEPT

Určite sa zhodneme na tom, že vitamíny sú potrebné pre normálne fungovanie ľudského tela. Nedostatok živín negatívne ovplyvňuje nielen zdravie, ale aj vzhľad človeka –  nechty, pokožka, vlasy. Obnovte krásu, lesk a zdravie vašich vlasov pomocou vitamínov skupiny B v ampulkách.

Vitamíny na vlasy v ampulkách môžete kúpiť v akejkoľvek lekárni. Sú lacnejšie ako špeciálne lieky s rovnakými vitamínmi a preto je rozumnejšie, aby ste zbytočne nemuseli prelácať značku.

Masky, do ktorých môžete pridávať vitamín B sú jednoduché na prípravu a na domácu starostlivosť o vlasy sú ako stvorené. Pri ich používaní je dôležité si uvedomiť nekombinovateľnosť rôznych vitamínov skupiny B. Vitamíny B6 a B12 by sa mali používať striedavo alebo len v rozličných maskách.

Supermaska s vitamínmi skupiny B

1 ampulka s vitamínom B6 alebo B12
1 g vitamínu C
2 PL ricínového oleja
2 PL medu
2 PL akéhokoľvek balzamu na vlasy

Postup:

Zmiešajte všetky ingrediencie a  aplikujte si masku na vlasy 1 hodinu pred umývaním. Najskôr na korienky a potom rovnomerne po celej dĺžke vlasov. Dajte si na hlavu čiapku na sprchovanie a zabaľte ju do uteráka (vzniká účinok sauny). Táto maska sa veľmi dobre vymyje vďaka tomu, že jej zloženie obsahuje balzam.

Rovnakým spôsobom môžu byť vitamíny skupiny B pridávané do akéhokoľvek šampónu a balzamu na umývanie vlasov. Neexistuje špecifické dávkovanie, no platí pravidlo, že jedna ampulka konkrétneho vitamínu sa zvyčajne používa na jedno umytie vlasov.

чепчик

Je potrebné vedieť hlavné pravidlo: najväčší podiel vitamínov sa dostáva do vlasov cez krv a tráviace orgány a len v malom množstve prostredníctvom šampónov, masiek a kondicionérov. Ak máte nedostatok jedného z vitamínov B, najskôr sa pokúste upraviť stravu tak, aby vitamíny vstúpili do tela prirodzenou formou (z jedla).

Maska z medu proti vypadávaniu vlasov

1 žĺtok
1 PL medu
1 PL olivového alebo akéhokoľvek iného oleja na vlasy (napr. lopúchový)
1 ČL citrónovej šťavy
1 PL jogurtu alebo kefíru, dokonca aj majonézy (nebojte sa)
1 PL masky na vlasy
1 strúčik cesnaku

Postup:

Zmiešajte ingrediencie a vytvorenú zmes aplikujte na vlasy. Na hlavu si dajte kúpaciu čiapku alebo sáčok a zabaľte hlavu do uteráka. Počkajte aspoň 45 minút – najlepšie 2 hodiny a potom zmyte masku 300-500 ml ochladenej (asi 30 stupňovej) vody s  1 ČL citrónovej šťavy.

маска из мёда

Takýto postup sa odporúča pri každom umývaní, aby vás už netrápili poštiepené končeky a mohli si užívať hladké, lesklé, husté a zdravé vlasy.

Vypadávanie vlasov je potrebné riešiť v tom prípade, ak denná stratíte viac ako 70-100 vlasov. V tomto prípade je žiaduce, aby ste čím skôr navštívili odborníka!

Overený recept proti vypadávaniu vlasov

Koňak pridávaný do rôznych masiek stimuluje rast vlasov a pomáha im vyživovať sa. Dôvodom je, že koňak obsahuje pomerne veľké množstvo trieslovín, kyselín a iných užitočných zlúčenín, vďaka čomu, okrem iného, zbavuje vlasov mastného vzhľadu.

коньяк

Koňaková maska je vhodná ako pre ženy, tak aj pre mužov s akýmkoľvek typom vlasov. Avšak v prípade, že sú vaše vlasy náchylné na suchosť, množstvo koňaku by malo byť menšie ako množstvo zvyšných ingrediencií.

1 PL medu
1 PL ricínového oleja
1 P koňaku
1 vaječný žĺtok

Postup:

Zmiešajte všetky prísady a vmasírujte ich do korienkov vlasov po dobu 5 minút. Nasaďte si na hlavu čiapku na sprchovanie alebo sáčok a omotajte ju uterákom. Nechajte pôsobiť 2-3 hodiny a potom umyte šampónom. Opakujte dvakrát týždenne. Už po 3-4 procedúrach uvidíte výsledok.

Maska s kakaom na zväčšenie objemu

Masky na báze kakaa nielenže zväčšujú objem, ale aj obnovujú štruktúru vlasov, dodávajú im jemnosť a lesk.

2 PL kakaového prášku
63 ml mlieka
2 PL koňaku
1 žĺtok

маска с какао

Postup:

Kakaový prášok zalejte mliekom, postavte hrniec na mierny plameň a dokončite proces rozpúšťania kakaa. Potom pridajte žĺtok a koňak. Premiešajte a naneste masku na čisté vlasy. Nechajte ju pôsobiť približne 1 hodinu a potom ju dôkladne vymyte.

Horčicová maska

Zlepšuje krvný obeh v pokožke hlavy, „prebudí“ spiace vlasové folikuly, vyživuje a posilňuje vlasy. Táto domáca maska ​​sa odporúča najmä pre mastné vlasy, avšak pre citlivú pokožku hlavy to nemusí byť tá najvhodnejšia voľba. Nepoužívajte ju ani na poranenú alebo podráždenú pokožku.

2 PL horčicového prášku
2 PL olivového oleja
1 žĺtok
1-2 ČL medu

ингредиенты

Postup:

V horúcej vode si rozmiešajte 2 PL horčicového prášku, pridajte vaječný žĺtok, olivový olej (pokojne môžete použiť ricínový alebo lopúchový) a 1-2 ČL medu. Výslednú masku votrite do korienkov vlasov a nechajte 15 minút pôsobiť (ideálne 30-45 minút).

Tí, ktorí nechcú preplácať peniaze za produkty známych značiek, no napriek tomu sú zvyknutí na kvalitnú starostlivosť o svoje vlasy, si určite nájdu svoju obľúbenú masku. Podeľte sa o tieto skvelé recepty na vlasové masky aj s vašimi priateľmi!

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like