Kocka ľadu vás zbaví zdravotných problémov, stačí vedieť ako ho použiť!

Váš organizmus omladne, odbúrate veľa chorôb a budete sa tešiť zo zdravia, šťastia i nadbytku energie. Určite vás zaujíma, o akom mieste je reč. Nebudeme vás napínať – je to bod medzi šľachami na krku na zadnej strane, viď obrázok na konci článku. Toto miesto sa v čínskej akupunktúre nazýva Feng Fu.

Čínsky liečitelia využívajúci akupunktúru alebo akupresúru liečia ochorenia tým, že sa snažia odblokovať  meridány -chi (či). Táto energia preteká telom po dráhach nazývaných meridiány, aby mohla nimi energia opäť pretekať.
Týmto spôsobom, sa obnoví prúdenie energie, zároveň sa dramaticky zlepšuje činnosť jednotlivých orgánov.
lad

Energetické bloky

Odblokovanie jednotlivých meridiánov je možné pomocou ich stimulácie – či už ihličkami pri akupunktúre alebo stláčaním a masírovaním pri akupresúre.

Podobný efekt sa dosiahne aj aplikovaním chladu, napríklad pomocou kocky ľadu. Po obnovení toku energie následne dochádza k zlepšeniu fungovania orgánov, ktoré danému bodu náležia.

No a bod na zadnej strane krku je zodpovedný za viacero veľmi významných telesných funkcií. Jeho stimuláciou pomocou kocky ľadu môžete dosiahnuť nasledovné:

zlepšenie celkového zdravia
zvýšenie imunity
zlepšenie nálady
zvýšenie životnej energie

Trik s kockou ľadu na krku

Nasledujúci trik je úplne bezpečný a jednoduchý. Je to ľahký úkon, ktorý vám umožní získať prínosy tradičnej čínskej medicíny.

Tento bod sa nazýva Feng Fu alebo v preklade veterný dom a nachádza sa medzi šľachami na zadnej strane krku, vo vrchnej časti, kde sa lebka napája na krčnú chrbticu a kde sa končí rast vlasov.
Bod Feng fu

Podľa akupunkturistov, jeho stimulácia extrémne podporuje celkové zdravie a pohodu.

Aplikácia ľadu:

1. Ľahnite si na brucho, alebo sa posaďte a zakloňte hlavu dopredu. Nahmatajte si uvedený bod a umiestnite naň malú kocku ľadu.

2. Kocku ľadu si tam môžete pridržiavať rukou alebo ju môžete vložiť do vrecka.

3. Ľad nechajte pôsobiť niekoľko minút, respektíve do jeho úplného roztopenia.

Spočiatku môžete pociťovať mierne nepohodlie kvôli chladu, no v priebehu 30 až 60 sekúnd začnete cítiť v danom mieste príval tepla.

Procedúru opakujte 2 krát denne, najlepšie ráno a večer. Pomôže vám to navyše vyplaviť do tela endorfíny, ktoré vám ráno zabezpečia príjemný deň a večer zasa uľahčia zaspávanie.

Zdroj: healthyfoodteam.com

You Might Also Like