PREČO ĽUDIA PRIBERAJÚ? 3 ÚČINNÉ RADY, KTORÉ VÁS ZBAVIA OD ZÁVISLOSTI NA JEDENÍ

Niekedy sa stáva, že prebytočné kilogramy na bokoch nie sú príčinou našej lenivosti alebo nášho zdravia. Sú príčinou stresu z každodenného života či nezhody vo vzťahoch. Nočné návštevy chladničky majú jednoduchý dôvod – jedlo ako potešenie.

Ponúkame vám efektívne činnosti, ktoré sa popasujú s negatívnymi emóciami a zabránia vám zbaviť sa otravnej túžby prejedania.

Často sa stáva, že pri jedle si doprajeme všetko, pretože je to najľahší a najbezpečnejší spôsob ako sa zabaviť a relaxovať. Môžete pri tom zabudnúť na všetky problémy, konflikty či stresové situácie a zlepšiť si náladu. Nie však na dlho.

Nasledujúce tri body vedia radikálne zmeniť váš vzťah k jedlu a stresu- neváhajte!

  1. Vytvorte si zoznam vecí, ktoré vás tešia

Snažte sa, aby boli na zozname všetky veci, ktoré vám prinášajú radosť, či už psychickú, fyzickú alebo morálnu. HOCIČO okrem jedla! Pokúste sa tento zoznam aplikovať aj do svojho bežného života.
женщины быстрее толстеют

Skúste zažiť nové emócie a pocity. Aj tento fakt dokáže výrazne napomôcť zlepšiť váš vzťah s jedlom. Masáž, aromatický kúpeľ, tanec, lyžovanie – to je to pravé odreagovanie!
заедать стресс едой

  1. 8 minút

Hneď, ako začnete mať pocit, že sa vo vašej kuchyni skrývajú nebezpečné návnady, povedzte si toto: „Zjem to o 8 minút neskôr,“ a ani o minútu skôr. Takto si uvedomíte, že v skutočnosti vôbec nepociťujete hlad a najete sa až vtedy, keď to budete naozaj potrebovať.

стресс и еда

Vymyslite si niekoľko činnosti, ktoré by ste mohli počas týchto 8 minút robiť a vykonajte ich. Túžba dať si niečo pod zub zmizne, zatiaľ čo vy sa budete zaoberať dôležitejšími povinnosťami.

еда от стресса

  1. Zničte spúšťací mechanizmus

Vzťahy s jedlom sú mnohokrát prepojené s nepríjemnými udalosťami vo vašom živote. Nájdite ten spúšťač, ktorý to celé naštartuje a zničte ho. Zlý spánok, hnev, odpor, stres v práci, hormonálne poruchy – toto všetko (a nielen to) môže byť spúšťačom prejedania. Pokúste sa čo najviac vyhýbať nepríjemným situáciám.
еда как средство от стресса

Ak sú vaše stresové situácie spojené s disharmóniou vo vzťahoch, vyskúšajte partnerovi či partnerke napísať list. Napíšte do neho všetko, na čo myslíte, čoho sa obávate bez servítky a bez strachu. Pokojne použite aj expresívnejšie výrazy. Predstavte si seba v roli svojho partnera a odpovedzte si na všetko, čo sa v tomto liste píše. Následne list roztrhajte na malé kúsky!

еда против стресса

Ako vidíte, so stresom sa môžete vysporiadať aj bez zjedenia polovice chladničky. Najhlavnejšou vecou je, uvedomiť si, že nie ste dokonalí, pretože povedzme si pravdu, nikto na svete nie je dokonalý. Aj tie najsporiadanejšie rodiny či bezchybné modelky majú svoje problémy. Je to normálne. Dôležité je, aby ste sa nevzdávali a nezaháňali svoje problémy jedlom, ktoré vám kvôli nadváhe či obezite skôr či neskôr dokáže zničiť radosť zo života.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like