15 tipov, ako spoznáte, že vás miluje (aj keď to nepovedal)

Namiesto sladkého vyznania mlčí ako peň. Prečo trvať na iba slovách, keď možno vysiela oveľa názornejšie signály lásky?

1. Usmieva sa inak
Stačí, aby vás zazrel, a už má pusu napnutú, od ucha k uchu. Fajn, ako sa ale uistíte, že nejde o nacvičenú grimasu? V ideálnom prípade mu kútiky pier smerujú nahor a okolo očí sa rysujú sexi vrásky. Vedci zistili, že ak sa na vás ľudia usmievajú láskyplne, ryhy vyzerajú oveľa hlbšie, než keď priazeň predstierajú.

2. Vyberá zábavu podľa vás
Ste kaviarenská povaľačka, zatiaľ čo on o sebe na prvej schôdzke tvrdil, že potrebuje k životu akciu a čerstvý vzduch. Napriek tomu spolu randíte ďalej – väčšinou medzi regály s knihami či nad hrnčekom vášho obľúbeného kapučína? Ak ste prikývla, znamená to jediné: Berie ohľady na veci, ktoré máte rada, a podľa toho plánuje váš spoločný čas. Dáva tak najavo, že mu na vás záleží.

3. Žiada vás o radu

strkať vám spýtavo pod nos notebook so svojou pracovnou prezentácií alebo prosí, aby ste mu pomohla vybrať darček pre jeho sestru? Zaujíma ho, čo si myslíte o tom či onom, bez toho aby ste tušila prečo? Potrebuje poznať váš názor. Našiel vo vás totiž človeka, ktorému maximálne dôveruje. Je libo lepšie dôkaz lásky?

4. Požičiava vám svojho miláčika

„Keď som si robil najnovší model Chevroletu, padli na neho všetky moje úspory aj celé úspory od rodičov. Splnil som si sen a užíval si, že to auto patrí iba mne a nikto iný za jeho volant nesadne. Lenže som sa potom zoznámil s Lenkou. Keď potrebovala dôjsť za chorou babičkou, automaticky som jej pchal do ruky kľúče. V tej chvíli mi došlo, že som sa najskôr zamiloval, „priznáva tridsaťročný redaktor David.

5. Nemá problém ustúpiť

Aj keď večer pobeží v televízii najdôležitejší zápas Ligy majstrov, nakoniec spoločne hltáte vašu obľúbenú romantickú komédiu. Pre tentoraz ste vyhrala, ale milý vás šibalsky upozorní, že nabudúce radíte na oplátku spiatočku vy. Ak idete podľa podobného scenára, randíte s chlapíkom, ktorý vo vzťahu ctí rovnomerné rozloženie síl. Gratulujeme, toto zaváňa nielen zábavou, ale aj vzájomným rešpektom!

6. Pamätá si detaily
Zožal plusové body, keď sa vás opýtal, či môže objednať váš obľúbený drink s grenadínou. Alebo vám kúpil luxusnú šatku fuchsiovej farby, ktorú zbožňujete (a o ktorej existencii nemá väčšina mužov ani tušenie). Fajn, lenže vám v hlave šrotuje: Strelil od boku, alebo som sa niekedy nevdojak zmienila, a on nezabudol? B je správne!

7. nielen potvrdzuje pravidlo
Pár sekúnd a dosť. Tak krátko sa vám druhí ľudia vydržia pozerať do očí, bez toho aby uhol pohľadom. Dlhší očný kontakt už účastníci znervózňuje a nepretržité čumenie môže dokonca protistrana považovať za drzosť. Ale pozor! Antropológ David Givens vo svojej knihe Signály lásky (vydal Triton) uvádza, že vyššie uvedené neplatí o zamilovaných. Ak na vás hádže zrakmi dlhšie, než velí nepísané pravidlo, zahorel k vám láskou. Tip: Aby ste bola stopercentne istá, omrknite ešte jeho zreničky. Mali by byť rozšírené.

8. Kupuje vám jedlo

„To, že Janu milujem, som si uvedomil vo chvíli, keď som začal svoju chladničku ládovať sójovým mliekom a nízkotučnými jogurty, hoci ich nejem. Chcel som, aby sa u mňa cítila ako doma, „vybavuje si dvadsaťosemročný programátor Lukáš.

9. Má lásku v hlase
Tak miluje vás, alebo nie? Započúvajte sa do jeho hlasu! Americkí vedci sa ukázali s prekvapivou správou: Kým ženy s milovaným mužom hovorí zamatovo hlbším tónom, akonáhle zabrdne v hovor s objektom svojej túžby muži, ich hlas zjemní a je vyšší. Skúste ho preto tajne nahrať pri debate so susedom aj pri štebotaní s vami. Ak je to ten pravý, zachytíte výrazný rozdiel. Podobný jav môžete podľa odborníkov spozorovať aj medzi rodičmi a ich ratolesťami.

10. Má o vás starosť

Je jedno, či bez neho mierite do Paríža, či len na koniec bloku na kávu s kamarátkou. Pri lúčení nalieha, aby ste mu dala vedieť, že ste dorazila v poriadku? Záleží mu na vás.
Radte sa našimi radami a budete šťastná.

You Might Also Like