HORMONÁLNE ZMENY: 5 BYLÍN, KTORÉ POMÔŽU OBNOVIŤ VAŠE ŽENSKÉ ZDRAVIE BEZ TABLETIEK!

Mnoho žien má nezabudnuteľnú bolesť pri PMS alebo menopauzi, trpí nepravidelným cyklom a niektoré dokonca majú ťažkosti s otehotnením. Najčastejšiou  príčinou je hormonálna nerovnováha. Poruchy endokrinného systému nepriaznivo ovplyvňujú celé telo a taktiež navonok viditeľným spôsobom vo forme nadmernej hmotnosti alebo vyrážok na koži.

гормональный баланс

Samozrejme, je lepšie, ak si udržiavate normálnu hladinu hormónov prirodzeným spôsobom, a nemusíte užívať žiadne hormonálne lieky. Jedným z kľúčových faktorov ovplyvňujúcich činnosť endokrinného systému je strava.

гормональный баланс

Prezradíme vám, ako si zmeniť stravu a dať si tak do poriadku váš hormonálny systém, ktorý je zodpovedný za rôzne poruchy v organizme. Týchto 5 bylín vám najlepšie pomôže vyriešiť problémy…

  1. Žerucha peruánska

Žeruchu už od dávnych čias používali peruánske ženy na normalizáciu hormonálnej rovnováhy, zvyšovanie libida a vytrvalosť. Koreň žeruchy udržuje hormonálnu rovnováhu a nasycuje bunky antioxidantmi. Je bohatý na minerály, preto pomáha zmierňovať menštruačné a bolesti hlavy, minimalizuje riziko krvácania, zmierňuje záchvaty podráždenia.

Okrem toho pomáha udržiavať hladinu cukru a cholesterolu v normálne. Tento produkt je jednoducho univerzálny, pretože sa prispôsobuje každému organizmu a prispieva k normalizácii, a nie k zvyšovaniu alebo znižovaniu produkcie určitého hormónu. Zvyčajne sa táto rastlina predáva v lekárni.

гормональный фон женщины

  1. Malinové listy

Odvar z malinových listov je užitočné nielen pri prechladnutí, ale aj na udržanie ženského zdravia. Je to vynikajúci zdroj antioxidantov a vitamínu C. Pripravte si čaj z listov a problémy spojené s hormonálnou nerovnováhou vás už nebudú trápiť. Odvar znižuje pravdepodobnosť potratu, zabraňuje toxikóze a zmierňuje bolesti počas pôrodu.

гормональный фон женщины

  1. Vitex jahňací

Často sa používa v medicíne na liečbu neplodnosti, endometriózy a zabránenie potratu v prvom trimestri. Pomáha normalizovať hladinu hormónov, menštruačný cyklus a taktiež zmierňuje symptómy pri menopaze.

Vitex reguluje funkciu hypofýzy, ktorá je jednou z hlavných žliaz v tele. Ak je jej práca narušená, potom všetky ostatné žľazy nedostanú informácie o tom, koľko hormónov by sa malo produkovať. Preto v tele vzniká nerovnováha a ďalšie problémy.

гормональный фон женщины

  1. Mlieč zelinný

Jedna z najlepších bylín na čistenie pečene. Ak je tento orgán nejakým spôsobom narušený, u mnohých žien sa vytvára nadbytok estrogénu a nedostatok progesterónu. Preto je čistá pečeň zárukou zdravia!

гормональный фон женщины

  1. Ovos

Určite viete, aké užitočné je ráno konzumovať ovsené vločky. Ale možno ani netušíte, akú liečivú silu má odvar z ovsa pre vaše zdravie.

Vypite si pohár tohto nápoja po prebudení a začnete badať pozitívne zmeny vo vašom tele. U žien sa normalizuje činnosť všetkých žliaz, čo znamená, že hormonálna nerovnováha sa vytratí. Tým sa zaručuje dobrá nálada, zdravé vlasy a nechty, čistá pleť a veselosť. Ani mužom tento nápoj neuškodí, pretože zlepšuje funkciu pečene a trávenia.

гормональный фон женщины

Dávajte si pozor na to, čo budete jesť. Veľmi často je hormonálna nerovnováha spôsobená nadmernou konzumáciou mastných vyprážaných jedál. Pridajte tieto ingrediencie do vašej stravy a výsledky pocítite už v blízkej dobe.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like