Najsilnejšie prírodné antibiotikum je len z 2 hlavných zložiek

 

 Po stáročia je med známy svojimi liečivými vlastnosťami. To isté sa dá povedať o kurkume, ktorá je viac známa v ázii. Čo sa stane, ak zmiešame tieto výnimočné ingrediencie?
Kurkuma a med – hlavné zložky tejto zlatej zmesi – sú mimoriadne účinné pri zápalových a infekčných ochoreniach. Táto zmes je výborným prostriedkom na posilnenie imunitného systému a prevenciu rakoviny.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kurkuma a med

ZLATÁ ZMES

100g medu
1 PL kurkumy v prášku
1 štipku čierneho korenia
2 PL jablkového octu
1 ČL citrónovej kôry

Zmiešajte kurkumu, korenie a jablkový ocot, pridajte citrónovú kôru a med. Všetko dôkladne premiešajte, aby vám vznikla krémová hladká hmota. Ak sa pýtate, na čo je v recepte čierne korenie, pridáva sa do liekov na urýchlenie asimilácie kurkumy. Tento proces je vedecky dokázaný a využíva sa nielen v alternatívnej, ale aj v konzervatívnej medicíne pri príprave niektorých druhov liečiv na prírodnej báze. Zmes prelejte do skleného pohára s vekom a uchovávajte ju v chladničke.studený med s kurkumou

Ako prevenciu prechladnutia, chrípky, ale aj sezónnych alergií by ste si mali dávať ráno nalačno jednu čajovú lyžičku. Ak máte pocit, že na vás niečo lezie, užite o lyžičku viac a dávku si pokojne doprajte aj počas dňa. No a ak ste už náhodou stihli ochorieť, tak to skúste aspoň ako doplnok k liečbe, trikrát denne po dve lyžičky. Účinok trochu znásobí aj to, keď zmes neprehltnete, ale necháte ju v ústach plynule rozpustiť a po troche prehĺtate.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like