9 úžasných zmien na Vašom tele, keď budete jesť 2 vajcia denne.

Určite ste už počuli nejeden názor o tom, ako je nebezpečné konzumovať príliš veľa vajec spôsobujúcich vysoký cholesterol. Avšak, nejedna štúdia preukázala, že vajcia sú výborným zdrojom bielkovín, ktoré sú pre naše telo tak dôležité.

1

Odborníci na výživu sa domnievajú, že pre normálne fungovanie organizmu , by mal dospelý človek konzumovať 2-3 vajcia denne.

Čo sa stane, ak si doprajete každý deň 2 vajíčka?

Znižuje sa riziko kardiovaskulárnych chorôb

Fínski vedci dokázali, že 4 vajcia týždenne chráni telo pred kardiovaskulárnymi chorobami a poruchami endokrinného systému . Vajíčka v sebe obsahujú tzv.„Dobrý“ cholesterol, ktorý nášmu telu neubližuje a naopak ho posilňuje.

2

Zlepšujú priebeh tehotenstva

Vajcia obsahujú vitamín B4 o ktorom je známe, že stimuluje činnosť srdca , pomáha organizmu zbaviť sa toxínov a vedľajších účinkov antibiotík. Okrem B4 sa v nich nachádza aj vitamín B9 – kyselina listová , potrebná pre vývoj centrálneho nervového systému nenarodeného dieťaťa.

3

Spomaľujú proces starnutia

Vaječné žĺtky obsahujú veľké množstvo karotenoidov (antioxidantov), ktoré spomaľujú rýchlosť starnutie nášho tela.

4

Znižujú riziko vzniku rakoviny

Štúdia zverejnená v časopise Breast Cancer Research ukázala, že ženám konzumujúcim vajcia každý deň sa riziko rakoviny prsníka znižuje o 18%.

5

Zlepšený stav kože i vlasov

Vajíčka sú bohaté na biotín, vitamín B12 a bielkoviny . Tieto živiny sú dôležité pre zdravie vlasov a krásnu pleť. Pri pravidelnej konzumácii budú dokonca aj vaše krehké vlasy lesklejšie a pevnejšie.

6

zlepšenie zraku

Je to vďaka tomu, že vajcia obsahujú množstvo vitamínu A, luteín a zeaxantín.

7

Prebytočné kilá zmiznú

Vajcia sú považované za jeden z najlepších produktov zdravej výživy, pretože ichbglykemický index sa rovná nule. Na ich strávenie potrebuje organizmus veľa energie, čo vyúsťuje ku zníženiu hmotnosti.

Ľudia trpiaci nadváhou by si mali na raňajky dopriať vaječný pokrm, aby sa urýchlil proces chudnutia. Ukázalo sa, že ľudia konzumujúci také raňajky sa až o 65% rýchlejšie zbaví prebytočných kilogramov ako tí, ktorí si ráno doprajú rovnaké množstvo kalórií bohaté na sacharidy.

8

zrýchlenie metabolizmu

Vajcia v sebe obsahujú vyživujúce cholín , ktorý je potrebný pri rôznych metabolických procesoch v našom tele.

9

posilnenie kostí

Takmer každý vie, že vitamín D a vápnik sú potrebné pre naše kosti a zuby.

10

Jeden produkt a toľko výhod! Zakomponujte vajíčka do svojej každodennej stravy a výsledok na seba nenechá dlho čakať.
zdroj: lovethispic.com

You Might Also Like