Sedem pravidiel a cítim sa mladšie netrápi ma stres a úzkosť

 Úzkostné myšlienky sú (pravdepodobne) najmenej príjemnými druhmi myšlienok – a hneď ako sa objavia, vaším hlavným cieľom je zbaviť sa ich. V dnešnej uponáhľanej dobe trpí množstvo ľudí úzkosťami a depresiami. Pri takýchto stavoch je najlepšie začať myslieť na niečo pozitívne alebo vykonávať cvičenia, ktoré úzkosť odvrátia.

 Jedným z takýchto cvičení je aj meditácia. Pomocou meditácie sa učíte rozoznávať a reagovať na svoje pocity. Naučiť sa správne meditovať je ale veľmi náročné. Preto máme pre vás týchto 7 bodov ako pri meditácii postupovať.
Meditácia s vedľajšími účinkami

Stúpanie a klesanie dychu

Položte si ruku na brucho a vnímajte svoje nadychovanie a vydychovanie. Nadýchnite sa na „jeden“ a vydýchnite na „druhý“. Dávajte pozor na polohu svojho tela, aby ste sa vždy vrátili opäť do východiskovej polohy. Toto cvičenie robte po dobu 10 sekúnd. V prípade potreby môžete aj dlhšie. Dôležité je nemyslieť na nič iné, len na nádych a výdych.

Dôležitá je práve táto chvíľa

V tomto prípade je dôležité, aby ste všetku svoju pozornosť venovali len a len premýšľaniu o tom, ako sú vaše nohy položené na podlahe. Môžete sa ale zamerať aj na opretý chrbát, kým sedíte na stoličke. Dôležité je to, čo robíte v tejto chvíli. Nechajte myšlienky odísť. Akonáhle si však uvedomíte, že ste v myšlienke stratení, začnite sa opäť sústrediť na vaše pocity.

Zamerajte sa na vaše telo

Zavrite oči a zamerajte sa v mysli na vaše čelo. Pomaly prechádzajte od čela smerom dole a stále si predstavujte svoje telo. Zastavte sa však pri očiach a pozrite sa na každú časť tváre (oči, ústa, nos). Dôležité je, aby ste si všimli každý pocit, či je negatívny alebo pozitívny. Nevytvárajte si v hlave nejaké špeciálne pocity, len ho rozoznajte a choďte ďalej. Preskenujte svoje telo dvakrát až trikrát a pri každom raze sa snažte dobre analyzovať svoje pocity.

               Dôležité slnečné svetlo

Poznáte pocit keď sedíte za oknom a slnečné lúče sa vám opierajú o tvár? Tak práve teraz si predstavte tento pocit, no nie len ako vám svieti slnko na tvár, ale na celé telo. Na každú jednu časť vášho tela od nosa až po prsty na nohách. Dovoľte tomu svetlu, aby vám doslova roztopilo všetko napätie vo vašom tele.

Uvoľnenie mysle

Možno máte pocit, že je to protirečivé, no nie je to celkom tak. Nechajte svoju myseľ premýšľať nad čímkoľvek. Premýšľajte bez akéhokoľvek očakávania či zmyslu. Dajte svojej mysli potrebný čas na to, aby sa uvoľnila.

Myšlienka na mylovaného človeka

Možno to znie trošku zvláštne, ale naozaj to pomáha odohnať úzkosť. Predstavte si v mysli obraz človeka, ktorého milujete a dýchajte. Každým nádychom by mal pocit úzkosti odchádzať. Pri výdychu premýšľajte o všetkých jeho dobrých vlastnostiach a pri nádychu o tých horších. Berte ho takého, aký je. Toto je jeden zo spôsobov, ako do seba vpustiť silné emócie a zároveň ako sa zamerať na inú osobu.
Z Ruky Do Ruky, Láska, Ruka V Ruke, Srdce

Správajte sa k sebe ako k najlepšiemu priateľovi

Spýtajte sa sami seba, čo vás v živote najviac teší. Keďže hneď poznáte odpoveď, spravte to tak, že vety rozviniete a budete nahlas rozprávať aspoň 30 sekúnd. Tým, že sa budete k sebe správať ako k najlepšiemu priateľovi, vaša myseľ bude pracovať a nebude premýšľať nad úzkosťou.

Meditácia vám pomôže nájsť pokoj

Úzkostné stavy vedia človeku zmeniť celkový pohľad na svet. Niekto sa s nimi jednoducho naučí žiť, no sú ľudia, ktorí si nikdy na niečo také nezvyknú. Tieto cvičenia môžete vykonávať kdekoľvek. Preto ak pocítite, že na vás ide úzkosť jednoducho vykonajte tieto cvičenia.

zdroj: womenshealthmag.com

You Might Also Like