Nenápadná, ale veľmi účinná korenina na chudnutie!

Každý z nás má rozdielnu rýchlosť metabolických procesov. Niektorí nepriberú, aj keď celý deň jedia, iní zasa priberú obrazne povedané aj z pohára čistej vody. Rozdiel je v tom, ako rýchlo vaše telo dokáže spracovávať potravu a či ju premení na energiu alebo ju uloží do zásob v podobe tukov.

Zrýchlenie metabolizmu

 Najjednoduchšou cestou je konzumovať potraviny, ktoré majú na metabolizmus stimulujúce účinky.

Existuje jedno úžasné korenie, ktoré to dokáže. Ak ho skombinujete s vašou  potravou, zrýchlite metabolizmus a dosiahnutie vašej ideálnej váhy bude oveľa jednoduchšie. Štúdia vykonaná na Univerzite medicíny v Iráne potvrdila, že niektoré korenia pomohli účastníkom štúdie výrazne znížiť váhu.

Štúdia zahŕňala 44 žien s problémovou váhou, ktoré rozdelili do dvoch skupín. Obe skupiny počas 3 mesiacov konzumovali zdravú stravu s rovnakým počtom kalórií.

Jediným rozdielom bolo, že jedna skupina si každý deň pridávala 3 gramy práškovej rasce,  čiže necelá čajová lyžička do 140 gramového jogurtu.

Súvisiaci obrázok

Výsledky štúdie

Prvá skupina, ktorá si do stravy pridávala rascu, schudla o 8 kíl viac než druhá skupina, ktorá si rascu nepridávala. Dokázalo sa tým, že rasca dokáže účinne znižovať mieru telesného tuku. Kým prvá skupina stratila 15% tuku, druhá len 5%.

Rasca

Rasca je veľmi efektívna pre odbúranie a spaľovanie tukov, pretože je bohatá na látku filosterol, ktorý dokáže zabrániť ukladaniu cholesterolu vo vašom tele. Okrem toho, mnohí experti mu taktiež pripisujú vplyv na zrýchľovanie metabolizmu. Preto, ak chcete schudnúť, nečakajte a začnite si rascu pridávať do vášho jedla už dnes.

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like