Tento vitamín vám pomôže odpudzovať komáre celé leto!

Keď premýšľame o letných mesiacoch a o úžasných veciach, ktoré so sebou prináša, ako sú napríklad piesočné pláže a dlhšie dni, nemôžeme vylúčiť komáre, ktoré sú tiež neoddeliteľnou súčasťou dlhých letných dní. Vzhľadom k tomu, že repelenty sú prítomné na trhu od roku 1956, to nie je veľký problém pre väčšinu ľudí.

Avšak, sú ľudia, pre ktorých je to veľký problém. V skutočnosti, vedľajšie účinky spreja – to je niečo, čo by nemalo byť prehliadané, rovnako ako vôňa chemickej látky, ktorá zostáva po použití repelentu. Ak ste jedným z týchto ľudí, vitamín B1 -to je to pravé pre vás.

Vitamín B1 , je pre telo dôležitým minerálom, ktorý je dôležitý pre zvýšenie imunity a boj proti stresu. Zvyčajne sa vyskytuje v potravinách, ako je hnedá ryža, vajcia, ovos, pečeň, kvasnice, špargľa a kapusta.

Nemusíte sa báť predávkovania, pretože prípadný prebytok sa vylučuje močením, rovnako ako akýkoľvek iný vo vode rozpustný vitamín.

Napriek tomu, že štúdie na túto tému nevedú k pevnému záveru,  určite to stojí za to vyskúšať, pretože je to úplne prirodzené a nemá žiadne vedľajšie účinky. V skutočnosti sa mnohí ľudia snažili aby zabezpečili účinnosť. Dr. Cameron Webb, lekársky entomológ, pevne verí, že príjem vitamínu B udržiava komára na určitú vzdialenosť.

Okrem toho brať B1 doplnky sa dôrazne odporúča pre ľudí so žalúdočnými vredmi, chronickým alkoholizmom, anorexia a Crohnovej choroby, pretože tieto stavy znižujú jeho hladinu v tele.

Ak chcete odpudiť komáre, môžete buď užívať doplnky B1, alebo pripraviť svoj vlastný odpudzovač proti komárom. Ak zvolíte prvú možnosť, užívajte 100 mg vitamínu denne. Ak si vyberiete druhú možnosť, prečítajte si nasledujúci recept:

Potrebujeme:
chladená varená voda
½ lyžičky. lieska obyčajná
15 kvapiek oleja z čajovníka
15 kvapiek levanduľového oleja

Pokyny:
Naplňte rozprašovač vodou.
Pridajte liesku, čajovníkový olej a levanduľový olej.
V prípade potreby použite tento repelent .

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like