Liečivé účinky uhoriek a ich zázračné vlastnosti

Konzumovaním uhoriek sa zbavíte hromadeniu tekutín v tele,
zadržiavanie tekutín v tele je problém, ktorý má priamy vplyv na pridanie alebo stratu hmotnosti a je spojená s inými zápalovými ochoreniami. Uhorka, zdroj vody a živín, má diuretický účinok, ktorý zlepšuje schopnosť vášho tela regulovať hladinu tekutín.

Výbore alkalizujú, zmierňujú zápal, podporujú trávenie, pomáhajú predchádzať vzniku rakoviny: liečivé účinky uhoriek sú veľmi rôznorodé. Väčšina účinných látok sa nachádza v ich šupke a jadierkach.

Uhorky vo veľkej miere obsahujú vitamíny C, K a B6, tiež draslík a železo. Ich zvláštnosťou je to, že obsahujú päť rôznych enzýmov, okrem iného aj zeaxantin, ktorý má silné antioxidačné účinky. Na blahodarné zložky sú bohaté predovšetkým čerstvé uhorky.

Detoxikačné uhorky

Medzi mnohými liečivými účinkami uhoriek je ich schopnosť detoxikovať najdôležitejšia. Pomôžu odstrániť nahromadené toxické látky z tráviaceho systému, účinne alkalizujú organizmus, prečistia obličky: konzumáciou uhoriek je možné predísť vzniku obličkových kameňov a piesku.

Uhorky na podporu trávenia a prevenciu vzniku rakoviny

Pretože sú bohaté na vlákninu a enzýmy, uhorky podporujú trávenie a metabolizmus, k mastným, vysoko kalorickým jedlám sa vyslovene odporúčajú. Uhorky prispievajú aj k neutralizácii mnohých rakovinotvorných látok, sú obzvlášť účinné proti nádorom hrubého čreva, prostaty a pľúc. Ich ďalšou prednosťou je to, že šupka uhoriek podporuje činnosť pankreasu, preto je konzumácia uhoriek vhodná aj pre diabetikov.

Uhorky proti zápalom

Ak budete pravidelne konzumovať uhorky, môžete predísť vzniku zápalom pankreasu a kĺbov, a tiež tým môžete zmierniť príznaky už vzniknutých zápalov. Väčšie množstvo uhoriek vďaka ich obsahu draslíka   podporuje činnosť srdca, znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu. Uhorky prispievajú aj k prevencii vzniku a liečbe kardiovaskulárnych ochorení.

Nie je ťažké ich pripraviť, pretože potrebujete iba nasledujúce zložky a nasledujúce jednoduché kroky:

Potrebujeme:
– 1 uhorka
– 1, 5 litrov vody
– citrón
– chia semená

Budete potrebovať celú uhorku, ktorú očistíme a nakrájame na niekoľko kusov, potom ju vložíme do mixéra s vodou, polovicu citrónovej šťavy a piatimi gramami semien chia. Dobre miešajte niekoľko minút, kým zmes nie je rovnomerná, nechajte niekoľko minút stáť a potom ju vypite.

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like