Ricínový olej-výborný pre silnejšie vlasy, obočia a mihalnice…

Ricínový olej často prehliadame, a je to chyba. Prečo? Čítajte náš článok do konca.
Ricínový olej je bohatý na ricínoolejovú kyselinu. Táto kyselina má veľmi účinný prírodný antibakteriálny a proti plesňový účinok. Dokáže teda pomôcť komukoľvek koho vlasy nerastú z dôvodu prítomnosti baktérií či plesní ktoré tento rast spomaľujú či obmedzujú. Nakoľko je takýto olej pomerne hustý, môže pomôcť so stratou vlasov jeho aplikovaním na vlasy.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ricínový olej
Jeho prínosy pre našu pokožku a vlasy sú skvelé, najmä pre tých ktorí majú takéto problémy. Ak hľadáte lacný a prírodný liek na takéto problémy, určite sa pozastavte nad ricínovým olejom.

 

Tento olej je taktiež bohatý na omega-9 mastné kyseliny ktoré vyživujú tak vlasy ako aj folikuly a kožu okolo. Má unikátnu schopnosť ktorá mu umožňuje dostať sa hlboko do kože čo teda pomáha pri hĺbkovom vyživovaní pórov a folikulí z ktorých rastú vlasy.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ricínový olej

Ricínový olej je lesklý a tak vám dokáže pomôcť s vlasmi aj navonok. Aplikovaním ricínového oleja na končeky vlasov môžete zjasniť vaše vlasy a dodať im lesk.

Ricínový olej zjemňuje pokožku natoľko, že dokáže zredukovať viditeľnosť jaziev na vašej pokožke. Štúdie taktiež preukázali, že tento olej pomáha znížiť zápalové reakcie a tak dokáže urýchliť liečenie rán a znížiť následné zjazvenie. Je taktiež veľmi užitočný na pery. Naše pery vyžadujú neustálu ochranu voči vonkajším elementom. Hoci sa regenerujú a vyliečia pomerne rýchlo, tak rýchlo sa dokážu aj poškodiť, a to napríklad dehydratovaním kedy popraskajú. Ricínový olej nielenže zjemňuje vaše pery s mastnými kyselinami, no taktiež ich chránia vďaka jeho vlastnostiam.
Zdroj: shutterstock.com

You Might Also Like