Tu nájdete druhy protizápalového korenia ktoré vám pomôžu stlmiť zápal.

Zápal je prirodzený spôsob reakcie tela na zranenie či infekciu, často spôsobuje sčervenanie, opuch či teplo. Prípadne spôsobuje stratu funkcie tkaniva ktoré bolo ovplyvnené.

Akútny zápal je typická ochranná reakcia tela ako odpoveď na infekciu či zranenie. Jej cieľ je vyliečiť telo a prinavrátiť normálnu funkciu tkaniva. Pokiaľ zápal pokračuje už dlhšie než má, stáva sa chronickým zápalom. Chronický zápal môže byť výsledkom infekcie, alergie či autoimunnej reakcie tela.

Strava a zápal


Určité jedla boli označené ako protizápalové tam môžu pomôcť pri redukcii chronického zápalu a bolesti. 

Omega-3 mastné kyseliny ktoré nájdete v rybách, určitých orieškoch a dokonca aj čokoláde boli preukázané ako potraviny s protizápalovým účinkom.

Prikorente si jedlo a znížite tým zápal

Kurkuma

Kurkuma je skvelé, žltkasté korenie ktoré zohráva veľkú rolu v tradičných jedlách Indie. Kurkuma bola používaná ako medicína na liečenie infekcií, chorôb, zranení a pečeňovej choroby už po stáročia. 
Štúdie preukázali, že ingrediencia prítomna v kurkume s názvom curcumin znižuje zápal v tele.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt protizapalove korenia

Zázvor


Zázvor je pikantné korenie používané v mnohých tradičných ázijských kuchyniach ktoré si môžete zakúpiť vo forme prášku alebo ako čerstvého koreňa. Zázvor bol používaný ako tradičná medicína na liečenie žalúdočnej nevoľnosti, bolesti hláv a infekcií.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt protizapalove korenia
Škorica

Škorica bola populárnym korením často využívaným na ochutenie pečených maškŕt. No škorica je viac než len nejaký chutný ‚prídavok‘ na koláčiky, štúdie totižto preukázali že
škorica je ingrediencia ktorá ma silné protizápalové účinky ktoré pomáhajú proti opuchom.

 

Cesnak

Protizápalové účinky cesnaku boli preukázané že sú schopné liečiť symptómy artritídy.

 

 Želatína

Kvalitná želatína je veľmi prospešná pre črevnú sliznicu. Dôrazne sa odporúča ako pomoc pri problémoch s trávením, pretože pomáha utíšiť a liečiť tráviaci trakt. Prirodzene sa viaže na vodu a pomáha potrave ľahšie prechádzať tráviacim traktom. Zdravá sliznica čreva je nevyhnutná pre obmedzovanie zápalu v tele.

zdroj: savorylotus. com

You Might Also Like