7 PRÍZNAKOV TOHO, ŽE KONZUMUJETE PRÍLIŠ VEĽA CUKRU. TELO VYSIELA SIGNÁLY…

Ako sa hovorí, cukor je biela smrť. Skutočne sa považuje za jednu z najnebezpečnejších látok. Hneď, ako je jeho hladina v krvi príliš vysoká, môže spôsobiť cukrovku a iné vážne zdravotné problémy: kardiovaskulárne choroby, zhoršené funkcie obličiek a dokonca aj mozgovú príhodu.

есть много сладкого

Bez ohľadu na to, či máte cukrovku alebo nie, vždy by ste mali sledovať svoj príjem cukru. Telo totiž vysiela signály, keď sú v ňom nejaké nezrovnalosti. Existuje 7 skutočných príznakov, podľa ktorých zistíte, že konzumujete príliš veľa cukru. Pozrite sa s nami na to, ktoré to sú…

  1. Neustály pocit hladu

Ak budete jesť veľa potravín, ktoré obsahujú vysoké množstvo cukru, hladiny glukózy v krvi dramaticky narastú. To vedie k tomu, že nepreniká do buniek. Výsledkom je, že telo nedostáva potrebnú energiu a žiada si jesť. To môže viesť nielen k cukrovke, ale aj k obezite.

есть много сладкого

  1. Neustála únava

Je to tá istá situácia, ako v prípade pocitu hladu. Pri vysokej hladine cukru v krvi sa telo nestane schopné správne uchovávať a spracúvať glukózu. V dôsledku toho sa cítite nielen hladní, ale aj unavení.

повышенный уровень сахара

  1. Časté močenie

Obličky nemôžu normálne spracovávať tekutinu, ak je hladina cukru v krvi príliš vysoká. Z tohto dôvodu organizmus rozpúšťa krv s intracelulárnou tekutinou, čo zase vedie k častému močeniu.

повышенный уровень сахара

  1. Infekčné ochorenia

Vysoká hladina cukru vytvára priaznivé prostredie pre reprodukciu kvasiniek a baktérií. Infekcie močového traktu sa môžu vyskytnúť u mužov a najmä u žien, ak je hladina cukru vysoká.

как узнать уровень сахара в крови

  1. Sucho v ústach

Silné pocity smädu a sucha v ústach sú isté známky toho, že konzumujete príliš veľa cukru, čo vedie k dehydratácii. Samozrejme, musíte sa naštartovať pitím nápojov bez cukru – najlepšou voľbou je čistá voda bez bubliniek.

как узнать уровень сахара в крови

  1. Suchá koža

Suchosť a svrbenie kože sú ďalšími príznakmi nadmernej konzumácie cukru. Mimochodom, šúpanie kože sa môže vyskytnúť na pozadí všetkých predchádzajúcich bodov. Takže ak si všimnete jeden zo signálov a vaša pokožka už začala svrbieť, je lepšie, ak si dáte urobiť testy na zistenie hladiny cukru.

как узнать уровень сахара в крови

  1. Problémy so sústredením

Ako sme už povedali, zvýšená hladina cukru zabraňuje prenikaniu glukózy, najmä do mozgových buniek. Preto človek robí v ťažkých situáciách rýchle rozhodnutia a vo všeobecnosti dlhšie premýšľa.

как узнать уровень сахара в крови

Kontrolujte si konzumáciu potravín, ktoré obsahujú veľké množstvo cukru. Ušetríte sa od mnohých ochorení a problémov s nadváhou. Ak trpíte opuchom, je potrebné minimalizovať soli vo vašej strave.

Naučte sa počúvať svoje telo a zdieľajte tieto užitočné informácie s vašimi priateľmi na sociálnych sieťach!

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like