Prosím, nenavštevujte lekárne! Táto zmes čistí cievy, posilňuje imunitný systém, normalizuje tlak.

Cesnak je trvalka trávovitá cibuľovitá rastlina ľalie. Liečivé vlastnosti cesnaku boli známe Sumerom, ktorí približne 2300 rokov pred naším letopočtom začali používať na uvoľnenie tepla, liečbu nádorov a otravy. Je známe, že v roku 1922 pri vykopávaní hrobky Tutanchamunu pochádza z obdobia okolo roku 1300 pnl. E., boli nájdené cibuľky cesnaku.

cesnak

Allikín obsiahnutý v cesnaku je prirodzené antibiotikum, ktoré dokáže vyliečiť zápaly, potlačiť násobenie patogénnych baktérií a zvýšiť imunitu. Ak je v nejakej forme cesnak denne, tlak sa zníži o 15 jednotiek.

cesnak a citrón
Cesnak skladovaný pri izbovej teplote, úplne stratí svoje fytocídne vlastnosti po ôsmich mesiacoch. Na zachovanie a zlepšenie nenahraditelných vlastností cesnaku nám ľudová medicína ponúka množstvo receptov na tinktúry a elixíry s použitím cesnaku.

Tinktúra cesnaku v alkohole:

  1. Cesnaková tinktúra  na čistenie krvných ciev

Roztlačíme 350 g lúpaného cesnaku. Dôležitý bod: predtým, ako rozdrvíte cesnak, odstráňte jadro zo šupky. Pridajte 200 ml liečebného liehu do výslednej suspenzie. Teraz nalejte všetko do nádoby s pevným vekom a vložte ju na tmavé miesto po dobu 10 dní. Prelisujeme cez hustú gázu a nechajte stáť 3 dni. Užívame so studeným mliekom (60 g na 1 užívanie) denne pred jedlom. Užívajte 10 dní.

tinktúra

Táto úžasná metóda čistí telo od nadbytočných tukov a vápenatých usadenín, čistí cievy, vylučuje parazity, zlepšuje metabolizmus a posilňuje imunitu.

tinktúra alkoholu2.Cesnaková tinktúra s červeným vínom

Vezmite 12 strúčikov cesnaku a 750 ml červeného suchého vína. Používajte iba prírodné víno a cesnak, kúpené od babičiek a nie z Číny. Každý struk rozrežeme na 4 časti, umiestnite ich do priehľadnej sklenenej nádoby, nalejte víno a zatvorte veko. Dáme ho na okno dva týždne.

Premiešame tinktúru každý deň. Po uplynutí času tinktúru prelejeme do tmavej nádoby a na tmavé miesto. Teraz je tinktúra pripravená na používanie, a cesnakový likér z kytice pred chorobami je pripravený. Mal by sa užívať n1 čajovú lyžičku po dobu 5 až 7 minút pred jedlom po dobu 30 dní.

tinktúra na víno

3.Kombinácia vína s cesnakom zvyšuje pozitívny účinok každého výrobku.

 

Tinktúra odstraňuje nadbytočné soli z kĺbov, posilňuje cievy srdca, zvyšuje imunity, zlepšuje normálny metabolizmus, podporuje tvorbu krvi a čistí zloženie krvi.

víno a cesnak

4.Tinktura s citrónom, medom a cesnakom

 

Prelisujeme 4 hlavy cesnaku. Nakrájame 6 citrónov na kocky. Všetko sa zmieša s 200 g medu.Výsledná zmes sa prenesie do trojlitrovej nádoby a nalejeme prevarenú vodou. Nechajte stáť v chladničke štyri dni. Pijeme získanú tinktúru 20 minút pred ranným jedlom. Najprv sa odporúča piť 1/4 pohára, potom dávku zvýšime na pol pohára.

cesnak a citrón

Cesnak s citrónom a medom znižuje hladinu cholesterolu, očisťuje cievy, zlepšuje srdce, odstraňuje dýchavičnosť, zvyšuje celkový tón tela.

cesnak s citrónom

Pre všetky cesnakové tinktúry existujú kontraindikácie pre použitie. Neodporúča sa pre ľudí so žalúdočnými ochoreniami, gastritídou, vredmi. Sú kontraindikované tehotným ženám, ktoré sú dojčiace matky.

Bez ohľadu na cesnakovú tinktúru,ktorú si vyberiete, dlhý príjem nielenže ovplyvní stav ciev, ale tiež pomôže zvládnuť zvýšený krvný tlak, zmierniť bolesti hlavy a výrazne zlepšiť vaše zdravie.
Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like