Ženy po 40 ! Týchto 5 cvičení je potrebné vykonať každý deň

Všetci vieme, že s vekom sa menia ženy a ich telo. Roky robia svoje vlastné úpravy. Po 40 rokoch sa metabolizmus spomaľuje, dochádza k hormonálnym zmenám a telo sa stáva menej flexibilným a ohybným. To výrazne ovplyvňuje fyzickú kondíciu žien a duševný stav. Môžete sa vyrovnať s takouto situáciou  alebo sa pokúsiť niečo zmeniť.

cvičenie pre ženy doma

Najlepším riešením pre všetky vekové kategórie je pravidelné cvičenie. Pripravili sme pre vás 5 najvýkonnejších cvičení pre ženy po 40 rokoch, čo zmierni príznaky starnutia a pomôže formovať telo .

Komplex cvičení na každý deň

Nižšie uvádzame súbor cvičení a tréningových videí, ale zatiaľ vám prezradíme , prečo sú cviky tak užitočné a čo je na prvom mieste potrebné pri začatí výučby.

Túžba zlepšiť a priniesť telo do tónu je správna cesta. Ale v tomto úsilí je dôležité, aby sa to nepreháňalo. Ak ste predtým nešportovali, musíte byť opatrní. Najlepšie je začať pomali a potom pridávať zaťaženia.

Je veľmi dôležité zamerať sa na kvalitu cvičení, nie na rýchlosť. Lepšie je to robiť pomaly, ale správne. To prinesie viac výhod a chráni vás pred zraneniami. Pre ženy vo vyššom veku je silový tréning veľmi dôležitý. Prispievajú k rastu svalov a udržujú telo v skvelej forme.

fitness cvičenie pre ženy

Silový tréning má veľmi pozitívny vplyv na vaše duševné zdravie. Okrem toho štúdie ukázali, že pravidelné tréningy zlepšujú prietok krvi a stimulujú aktivitu mozgu. Tréningy tiež pomáhajú zlepšiť kvalitu spánku a umožňujú rýchlejšie zaspávanie. Tak si poďme zacvičiť!!

5 ZÁKLADNÉ CVIČENIA

 1. Burpy
  Klasické burpy sa skladá z nasledujúcich fáz: robiť drepy, položte si dlane pred seba, zdvihnúť chrbát tlačiť hore, vrátiť sa do sedu a vyskočiť z tejto pozície.  Počet opakovaní závisí od vašej fyzickej formy. Môžete začať s 10-15 a postupne zvyšujeme tempo.cvičenie pre ženy

  Toto cvičenie vás môže vydesiť, pretože sa zdá byť dosť zložité. Verte, dokážete to urobiť. Áno,  obsahuje niekoľko cvičení a zahŕňa všetky svalové skupiny, ale nevyžaduje špeciálny výcvik a vybavenie. Vykonať tieto cvičenia doma nie je ťažké.

  To je jedno z najlepších cvičení na spaľovanie kalórií. Umožňuje nielen udržať si formu, ale aj rozvíjať svaly. Okrem svalovej sily pomáha naraz zvýšiť výdrž, objem pľúc a posilniť srdce.

  V tomto videu vám ukážeme, ako formovať brucho.

 2. Squats
  Správne zavesenie posilňuje svaly zadku, stehien. Navyše, drepy majú veľký vplyv na rovnováhu a koordináciu.ako sa krútiť

  Je dôležité naučiť sa správne robiť drepy. Takže postavte sa rovno, nohy dajte do ramennej šírky od seba. Zadná časť by mala byť rovná, aby nedošlo k preťaženiu dolnej časti chrbta. Mierne podsadte boky vzad a začnite cvičiť.

  Najdôležitejšie pravidlo – kolená by nemali presahovať prsty. Ideme do hlbokých drepov, čo najnižšie znížime panvu. Hmotnosť prenášame na päty, potom môže dobre pracovať gluteálny sval. Začnite s 20 sit-up a postupne zvyšujte ich počet.

  V tomto videu môžete vidieť, ako správne trénovať.

 3. Planck
  najviac najlepšie cvičenie pre zadok , chrbát, brucho a okolie tela. S jeho pomocou môžete posilniť brušné svaly, zlepšiť držanie tela, urýchliť metabolizmus a dokonca sa zbaviť zlej nálady.ako správne vytvoriť pruh

  Najdôležitejšia vec v tomto cvičení je zaujať správnu východziu pozíciu. Dajte dôraz na ruky (môžete na rukách alebo na lakťoch). Je lepšie ho vykonávať  na lakťoch, aby sa zabránilo zraneniu rúk. Lakte sú umiestnené priamo pod ramenami.

  Vaša chrbtica by mala byť rovno od panvy až po krk. Vybočenie v dolnej časti chrbta je neprijateľné. V tomto cvičení je podstatné  napätie svalov brucha a panvy. Zostaňte v tejto polohe tak dlho, ako je to možné. Opakujte niekoľkokrát.

  Chcete sa naučiť, ako správne vytvoriť panel? Sledujte video.

 4. Falls
  Toto je jedno z najpopulárnejších cvičení na svete  z mnohých dôvodov. Umožňuje dokonale pracovať na svaloch nôh a zadku. Rovnako ako v prípade drepu, správna technika je dôležitá.útoky vpred

  Stojte rovno, chrbát je vyrovnaný, lopatky sú stiahnuté, ruky pozdĺž tela. Nohy by mali byť presne pod bokmi. Toto je vaša východisková pozícia, teraz začať vykonávať výpady. Urobte krok vpred, udržujte telo rovno. Drep presne dole, prenášajte hmotnosť tela na prednú nohu vpredu.

  Je dôležité, aby sa telo dopredu nenaklonilo a aby sa nepodporila zadná noha. Vykonajte zdvíhanie, zatiahnite zadnú časť stehien a vráťte sa do východiskovej polohy. Vykonajte 10-15 útokov na každú nohu.

  Tu je video, ktoré pomôže vizuálne študovať techniku.

 5. Dôraz na nohy
  A posledné cvičenie z nášho zoznamu. Ideálne pre prácu svalov a udržiavanie formy.Cvičenie pre hýpt a stehná

  Východisková pozícia je na všetkých štyroch, dôraz je kladený na ramená, je povolená mierna deformácia dolnej časti chrbta. Teraz striedavo vytiahnite kolená ohnuté v kolenách späť a hore. Vykonajte 10-15 opakovaní na každej nohe.

  A video na pozretie.

Nikdy nie je príliš neskoro na šport. Tieto cvičenia sú určite veľmi užitočné a je potrebné ich vykonať, ale môžete tiež pridať fitness cviky alebo sa zapísať do posilňovne.

Ak máte odvahu a silu, pravidelne a s obozretnosťou vykonávať cvičenia, zúžite nielen veľkosť oblečenia, ale aj zdravie kĺbov a kardiovaskulárneho systému. Navyše, pravidelné cviky môžu znížiť riziko vzniku rakoviny, cukrovky a artritídy. Starajte sa o seba a svoje zdravie!

 Zdieľajte s nami v komentároch!
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like