Nedostatočná fyzická aktivita je príčinou predčasnej smrti!“

Pravdepodobne ste si neuvedomili, že to je nedostatok fyzickej aktivity, ktorá je jedným z hlavných faktorov úmrtnosti na svete, a tiež zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení, rakoviny a cukrovky. Podľa štatistík každá štvrtá osoba nie je dostatočne aktívna. Zlepšovanie zdravia je uľahčené tak miernou, ako aj intenzívnou fyzickou aktivitou.

 

fyzickej aktivity pre dieťa

„Termín“ fyzická aktivita „by sa nemal zamieňať s pojmom“ cvičenie „ ,“ hovorí známy Dr. Komarovský. Dnes Vám povieme, koľko  fyzickej  aktivity denne potrebujú ľudia v akejkoľvek vekovej kategórii, podľa Svetovej zdravotníckej organizácie .

Fyzická aktivita

Dr. Komarowski tvrdí, že okrem fyzického cvičenia sú akékoľvek iné druhy telesnej aktivity, ktoré sa odohrávajú počas odpočinku, výlety na iné miesta alebo počas práce, sú tiež prospešné pre zdravie. Mimoriadne a intenzívne fyzické aktivity navyše prispievajú k zlepšeniu zdravia.

fyzickej aktivity pre dieťa

Ale pri fyzickej aktivite by sa mal brať do úvahy vek osoby, pretože to, čo je užitočné pre 16-ročného, ​​nie je dobré pre zdravie muža stredného veku . W H O vypočítala potrebné množstvo fyzickej aktivity pre každú vekovú skupinu.

DETI A DOSPIEVAJÚCI VO VEKU 5-17 ROKOV

Fyzická aktivita by mala byť aspoň 60 minút denne. V tomto prípade by mala byť stredná alebo vysoká. Malo by sa tráviť viac času chôdzou a hraním s deťmi, pretože aktivita viac ako deklarovaný čas bude mať prospech len pre dospelých.

Fyzická aktivita zameraná na vývoj muskuloskeletálneho systému by sa mala vykonávať najmenej 3 krát týždenne. Preto rôzne činnosti, ako sú box,vybíjaná, karate alebo tanec – to nie je len detstvo, ale investícia do jeho zdravia a dlhovekosti.

fyzickej aktivity

DOSPELÍ VO VEKU 18-64 ROKOV

Fyzická aktivita s miernou intenzitou sa má podávať najmenej 150 minút za týždeň. To znamená, že 2-3 výlety do posilňovne za týždeň sú ideálnou voľbou.

Ak dávate prednosť vysokej intenzite tréningu , potom ich celkové trvanie by malo byť aspoň 75 minút týždenne. Môžete napríklad kombinovať chôdzu pred spaním a silové cvičenia v hale, ale čas rozdeľte pomerne.

Ak máte zdravotné problémy a potrebujete zlepšiť imunitu a ochrannú funkciu tela, mali by ste zvýšiť čas fyzickej aktivity s miernou intenzitou na 300 minút za týždeň.

fyzickej aktivity

ĽUDIA VO VEKU 65 ROKOV A VIAC

Ideálnou variantou telesnej aktivity pre túto vekovú kategóriu je aerobik a chôdza. Každé aeróbne cvičenie by malo trvať najmenej 10 minút. Keďže každý vládze inak, trvanie tréningu by malo byť všeobecne 70 minút týždenne alebo viac. Ak to umožňuje stav kĺbov a chrbtice, mali by ste sa tiež raz za týždeň zapojiť do silového zaťaženia.

Dospelí tejto vekovej skupiny so spoločnými problémami by mali vykonať niekoľkokrát týždenne rovnovážne cvičenia, aby sa predišlo riziku pádu.

fyzickej aktivity

 

NAŠA RADA

Bez ohľadu na váš vek, zvážte úroveň vašich fyzických schopností. Ak zdravie neumožňuje vykonávať fyzickú aktivitu v rozsahu odporúčanom W H O, vytvorte si vlastný individuálny režim, vždy konzultujte so svojím lekárom. Nezabudnite: prechádzky, joga, hry, plávanie a bežné skákanie na posteli je fyzická aktivita, ktorá vám poskytne zdravie a dlhý život.
Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like