Dlho ma trápili vrásky na krku a ochabnutá pokožka. Kým som neobjavila po čom moja pokožka doslova omladla.

Častým prejavom starnutia kože je strata kolagénových a elastínových vlákien, čo spôsobuje, že je naša koža ochabnutá. Stráca elasticitu, pružnosť a zároveň i vodu.Všetky tieto prejavy sú viditeľné v podobe vrások, ochabnutého svalstva či suchej alebo naopak veľmi mastnej pokožky.

Týmto prejavom sa však vieme účinne vyhnúť. Zdravú pokožku ovplyvňuje mnoho faktorov. Sú to napríklad strava, hormonálne poruchy, drastický úbytok hmotnosti, pohyb či celková životospráva.

Nemusíte však zúfať, existuje účinný spôsob ako môžete ochabnutú pokožku obnoviť.

Gáfrový olej

Gáfor je rastlina veľmi podobná škorici, získava sa zo stromov z čeľade gáfrovikovitých. Je veľmi populárnym pomocníkom pri starostlivosti o pleť a vlasy.Gáfor bol objavený pred mnohými rokmi na ďalekom východe. V Ajurvédskej medicíne ho ľudia používali hlavne na zvýšenie obranyschopnosti.

koze ochabnuta2

Dnes sa už z neho vyrábajú rôzne mastičky či oleja. Gáfor má mnohé priaznivé účinky, sú to napríklad liečba akné, zjemnenie hlbokých vrások ale zároveň sa používa aj na podporu rastu vlasov. Vďaka bohatému zloženiu a schopnosti obnoviť bunky v našom tele má tento produkt skvelé účinky na starnúcu a ochabnutú kožu.Gáfor totiž napomáha prekrviť našu kožu čo zároveň zapríčiňuje aj rýchlejšiu obnovu buniek.

koze ochabnuta3

Pri používaní gáfru by ste však mali byť veľmi opatrní. Tento olej je známy tým, že má prenikavú vôňu a silné účinky. Nemali by ho používať ľudia trpiaci epilepsiou a precitlivenosťou na liečivá.

Káva

koze ochabnuta4

Hlavnou zložkou kávy je, ako všetci vieme kofeín. Kofeín je skutočným pomocníkom pri strate pružnosti kože, pri opuchoch či odstránení tmavých kruhov pod očami.

Káva napomáha stimulovať krvný obeh, preto je skvelou alternatívou pri boji s ochabnutou pokožkou a dokonca aj s celulitídou. Káva tiež v našom tele aktivuje látkovú výmenu čo spôsobuje lepšiu pružnosť pokožky. Zároveň dokáže káva zamedziť vzniku rakoviny kože.

Kozmetická hlina(íľ)
koze ochabnuta5

Patrí medzi najlepšie spôsoby ako dbať o svoju pokožku. Obsahuje veľa minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré majú priamo zázračný vplyv na pokožku. Používa sa ako pleťová aj telová maska ​​ale ja ako peeling či zábaly. Kozmetická hlina má rôzne účinky, ktoré sú rozdelené podľa farieb: biela, modrá, zelená, ružová, červená, čierna. Pri boji s ochabnutou pokožkou odporúčame modrú a čiernu hlinu.

Ako si vyrobiť domáci zábal? Recept a celkové použitie vyššie uvedených surovín je veľmi jednoduché az konečného efektu budete sami milo prekvapení.

Budete potrebovať:

2 polievkové lyžice kávy (zrnkovú kávu si klasicky zalejte a odoberte usadeninu)

0,5 až 1 čajovú lyžičku gáfrový olej

2 polievkové lyžice kozmetickej hliny(ílu)

Ako na to?

Prvé čo musíte urobiť je pripraviť si hlinu, podľa návodu na obale. Kozmetická hlina by mala mať konzistenciu podobnú hustej smotane.

Do hliny pridajte gáfrový olej a kávovú usadeninu. Všetko spolu poriadne premiešajte.

koze ochabnuta6

Takto pripravenú zmes naneste na postihnuté oblasti pokožky. Následne si túto časť zabaľte s potravinou fóliou a uterákom alebo dekou (niečím čo vám zaistí teplo). Zábal takto nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Po dobe pôsobenia si zmes umyte teplou vodou a naneste hydratačný krém.

koze ochabnuta7

Tento postup opakujte 10 krát po dobu 2 – 3 týždňov. Výsledok budete vidieť už po prvej aplikácií. Vaša pokožka bude hladšia, jemnejšia na dotyk a zároveň pružnejšia než kedykoľvek predtým.

Určite tento trik vyskúšajte.

zdroja:  takprosto. cc

You Might Also Like