Ako schudnúť počas menopauzy a cítiť sa vynikajúco

Menopauza je stav, ktorý čaká ženy v priemere okolo 50 roku života. Toto je tretie úžasné obdobie v živote ženy, ktoré sprevádza niektoré zmeny v tele. V súvislosti s hormonálnou reorganizáciou veľa žien priberá na váhe v súvislosti s menopauzou. Napokon stúpne hladina stresového hormónu kortizolu, ktorý vyvoláva výskyt viscerálneho tuku.

menopauza

Nedostatok hlavného ženského hormónu estrogén ovplyvňuje takmer všetky metabolické procesy. Nedovoľte zvýšiť vašu hmotnosť počas menopauzy, a dokonca môžete schudnúť, ak budete postupovať podľa 3 pravidiel pre vašu štíhlu postavu. Radi vám ich predstavíme.

menopauza

Ako schudnúť pri menopauze

 1. Produkty – diuretiká
  Od začiatku menopauzy, ženské telo je náchylné na opuchy, odborníci na výživu odporúčajú, aby sa ženy prikláňali na potravu obohatenú o diuretiká. Patria sem paradajky, ktoré sa tiež odporúčajú používať na všetky patologické stavy močového systému, zeler, špargľa, citrusy, uhorky. Všetky tieto produkty majú dobrý diuretický účinok.
  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt diureticke potravinyVo svojej každodennej strave by mali byť prítomné aminokyseliny, vitamín C, horčík a nenasýtené mastné kyseliny. Jedzte menej mastných vyprážaných jedál a snažte sa nepiť v noci vodu.

  menopauza

 2. Vylúčte produkty, ktoré spomaľujú metabolizmus
  Stojí za to, aby ste sa úplne vzdali produktov, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú rýchlosť metabolických procesov.Vynikajúce by bolo, aby sa minimalizovala spotrebu alkoholických nápojov, pretože podráždia tráviaci trakt, narúša schopnosť tela vstrebávať živiny z potravy.Je potrebné vylúčiť rafinovaný cukor a všetky výrobky, ktoré ho obsahujú. Vyvoláva inzulínové skoky a narúša proces znižovania hmotnosti. Ak chcete nahradiť potrebu sladkého, konzumujte ovocie alebo sušené ovocie ale len ráno.
  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vylúčiť alkohol a cukor

  V súvislosti so skutočnosťou, že s vekom  telo ťažšie strávi laktózou a mliečne bielkoviny, preto by sme sa mali vzdať mliečnych výrobkov .

  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vzdať sa mliečnych výrobkov

 3. Fyzické cvičenia
  Môžete byť chudá od prírody alebo v dôsledku obmedzenia potravín, ale len šport môže vyšvihnúť vašu postavu a urobiť ju skutočne štíhlou. Obzvlášť vynikajúci počas menopauzy je pilates, plávanie, aqua aerobik a cvičenia na fitlopte.Počas menopauzy dochádza k zvýšeniu hladiny stresového hormónu kortizolu. Preto sa odporúča zapojiť sa do aktívnej fyzickej aktivity, ktorá tiež zvýši náladu: volejbal, tenis, jazda na koni. Tiež sa môžete vybrať na dlhšie prechádzky, ktoré vám v prírode zdvihnú náladu.

  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prechadzky v prírode

Menopauza je ťažké obdobie, ktorým musí prejsť každá žena. Ale nemusíte o tom ani vedieť, ak budete sledovať vaše zdravie a starostlivo si vybrať, čo chcete jesť. Tiež nesmieme zabudnúť na pravidelný pohyb a cvičenie. Ak nemáte príležitosť navštíviť fitcentrum, odporúčame vám urobiť si ho doma.

Je zaujímavé poznať svoje postrehy a rady, ako sa môžete udržať vo forme počas menopauzy. Tak veľa úspechov a zdravia!
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like