9 tipov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa chuti na sladké raz a navždy

Ak sa neviete popasovať so žiadnou diétou, určite za to môže chuť na sladké! Preto sme pre vás pripravili zopár rád, ako bojovať proti tomuto „neduhu“.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sladkosti a zakusky
pixabay.com

Existuje zopár trikov, ktoré odporúčajú aj samotní vedci. Ak to nejde po dobrom a vlastná pevná vôľa sa vám pravidelne zosypáva ako domček z karát, skúste využívať nasledujúce tipy.

Vyhnite sa obľúbeným sladkostiam

 Zo svojho jedálnička úplne vyraďte sladkosť, ktorú milujete. Práve tá vám spôsobuje také problémy a zakaždým vás chuť na tento produkt dokáže zlomiť alebo si poviete, že si dáte len kúsok. Povedzte si, že odo dneška je pre vás tento výrobok tabu. Vyhnúť sa ostatným sladkostiam bude už po pár dňoch oveľa jednoduchšie.

Preč s umelými sladidlami

Vedci dokázali, že potraviny so zníženým obsahom kalórií, ktoré musia chuť vyvážiť umelými náhradami len prispievajú ku akumulácii tukového tkaniva v tele. Po zjedení jedál s pridaním umelých sladidiel  sa totiž naša chuť na sladké a jedlo vo všeobecnosti len zväčšuje.

Menej je viac

pixabay.com

Ďalší spôsob, ako oklamať svoj vlastný mozog. Ak vezmete tabuľku čokolády a rozdelíte ju na niekoľko malých kúskov, váš mozog bude mať pocit, že ste si dopriali viac sladkého. Ak rovnako veľkú tabuľku necháte v celku, mozog ju považuje za jeden kúsok, ktorý podvedome vyhodnotí ako menšiu časť. Naučte sa všetko deliť na menšie časti a postupne z nich uberajte. takto si navyknete na nižší prísun sladkého.

Káva je pasé

Ak si myslíte, že keď pijete kávu bez cukru, mlieka alebo smotany, ste za vodou, nie je to celkom tak.Výskumy ukazujú, že pravidelná konzumácia kávy a prísun kofeínu zvyšuje hladinu inzulínu v tele. Káva rovnako zvyšuje chuť na sladké. Nahradiť ju môžete bylinnými čajmi.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kava a čaje

Stres a sladké

Za neustálou chuťou na sladké treba hľadať aj spúšťače. Jedným z nich je práve stres. Obrovský dôvod, kvôli ktorému siahame po sladkostiach však s nami nemusí stále zamávať. Nahraďte sladkosti vitamínom B, ktorý pomáha telu lepšie zvládať stresové situácie a dostáva náš nervový systém do normálu.

Jablčný ocot

pixabay.com

Aj keď je chudnutie vďaka jablčnému octu otázne, rozhodne táto tekutina dokáže znižovať hladinu cuku v krvi. Stačí, ak do fľaše s čistou neperlivou vodou pridáte lyžicu jablčného octu a zamiešate. Túto vodu potom pite počas dňa. Pomôžete zahnať chuť na sladké a prospejete aj svojmu zdraviu.

Presný režim

Ak sa naučíte jesť pravidelne, vyhnete sa „hluchým miestam“, počas ktorých sa nestíhate najesť a tak zaháňate svoj hlad sladkosťami. Telo si nebude pýtať drobné maličkosti pod zub, ak mu budete jedlo dávkovať pravidelne a každý deň.

Zdravé raňajky

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ovocie
pixabay.com

Samozrejme by to bolo bez akéhokoľvek cukru skutočné peklo, preto si ho doprajte aspoň vo forme ovocia. To je najlepšie konzumovať na raňajky, pretože vám ihneď dodá potrebnú energiu, no poskytne vám ju dlhodobo (narozdiel od sladkostí z obchodu).

Zdravé citrónová šťava

Mala by sa stať alfou a omegou vášho jedálnička. Citrónovú šťavu si pridávajte do vody, pokvapkajte ňou mäso alebo si ňou ochuťte šalát. Citrónová šťava totiž dokáže účinne znížiť obsah cukru v krvi až o 10 % a zaženie vašu neustálu chuť na sladké ale aj na jedlo.

Súvisiaci obrázok
zdroj: adme.ru

You Might Also Like