Chudnutie a 10 mýtov, ktorým ženy po celom svete stále veria, no vôbec by nemali

Chudnúť nebolo nikdy jednoduché, ani  nebude, pokiaľ sa budete aj naďalej držať týchto mýtov. Učíme sa celý život, mnohokrát až neskoro prichádzame na to, že veci, ktorým sme zaryto verili, sú v skutočnosti nepravdivé a klamlivé. Chcete naozaj schudnúť? Pozrite si tento článok.  

Pozor na kalórie

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dietne potraviny a nápoje
pixabay.com

Vaše telo spracúva rôzne potraviny rôznymi spôsobmi. Bielkoviny, tuky a sacharidy vplývajú na váš pocit hladu rozlične. Ak si počítate kalórie, dávajte si pozor na to, čo počítate. Jedna kalória bielkovín sa nerovná jednej kalórii cukru. Napríklad 250 kalórií z grilovaných kuracích pŕs môže zvýšiť váš metabolizmus a zažehnať hlad, ale 250 kalórií z plechovky obľúbeného nápoja zvýši vašu hladinu cukru v krvi, energiu a môže ovplyvniť aj vašu náladu.

Chudnutie je rýchly proces

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt 1O mytov o chudnutí
pixabay.com

Je úplne normálne, ak nie je vaša váha každý deň úplne rovnaká. Závisí to napríklad aj od pitného režimu či typu stravy, ktorý ste v ten deň konzumovali. Ak však počas chudnutia čakáte náhle straty na váhe, ste na veľkom omyle. Keď chudnúť, tak pomaly a efetíkvne. Zmeny na váhe je lepšie vidieť neskôr a postupne ako hneď a rapídne.

Výživové doplnky pomáhajú

pixabay.com

Pilulky na chudnutie sa nám núkajú pomaly v každej reklame. Netvrdíme, že sú všetky klamstvami. Niektoré vám dokážu pomôcť, avšak nie bez vašej spoluúčasti na procese chudnutia. Väčšina z nich sú však bohužiaľ len vyhodené peniaze. Ak by mali pilulky zaberať samé, myslíte, že by po svete chodilo toľko obéznych ľudí?

Chudnutie je o vôli

Samozrejme, že je vaša schopnosť chudnúť, priberať či naberať svalovú hmotu značne ovplyvnená životným štýlom a genetikou. Je dobré poznať svoje telo, a až tak sa pustiť do boja s chudnutím. Ale áno, je to aj o vôli.

Jedzte menej, cvičte viac

pixabay.com

Na prvý pohľad vám to možno príde logické. Nebude to však tak úplne tak. Jesť treba, avšak s rozumom. Tým, že budete jesť podstatne menej ako ste boli zvyknutí, si nepomôžete. Radšej sa skúste zdravšie stravovať a jesť menšie porcie, ale častejšie. Nebude to jednoduché, vyžaduje si to sebadisciplínu a pravidelnosť. Na pohyb je potrebná energia, a tú bez potravy do tela nedostanete.

Pozor na sacharidy

Súvisiaci obrázok
pixabay.com

Zníženie sacharidov – najmä cukru – vám pomôže schudnúť, avšak telo stále potrebuje zdravé sacharidy v strave, predovšetkým zo zeleniny s nízkym obsahom škrobu a strukovín. Skúste obmedziť pečivo a cestoviny.

Nieje tuk ako tuk

pixabay.com

Už to bude nejaké desaťročie, kedy sa akýkoľvek tuk považuje za niečo zlé, nezdravé. Tuk je pre fungovanie nášho organizmu nevyhnutný a rovnako ako existujú „dobré“ a „zlé“ sacharidy, existuje aj „dobrý“ a „zlý“ tuk. Skúšali ste do svojho jedálnička zaradiť avokádo?

Nezabúdajte na raňajky
mýty o strate hmotnosti

Je celkom normálne, že sa budíme hladní. Od posledného jedla predsa prešlo pekných pár hodín… A nezačnete snáď deň hladní! Ak však patríte medzi tých, ktorým hneď zrána nechutí a cestou do školy či práce si kupujete sladkosti či rýchle občerstvenie, v najhoršom oboje, mali by ste sa nad tým trochu zamyslieť. Radšej si privstaňte a prichystajte si so sebou napríklad ovsenú kašu s ovocím.

Každá diéta funguje

Súvisiaci obrázok
pixabay.com

Je pravda, že sú diéty účinné, avšak každému z nás funguje organizmus ináč. V prvom rade je teda podstatné si s diétou nechať poradiť. Druhou vecou je fakt, že diéta je síce účinná, ale len na určitý čas. Pokiaľ sa teda po diéte vrátite späť ku svojmu stravovaniu, ktoré vám zjavne veľmi neprospievalo, zbytočne ste sa trápili. Je dôležité zmeniť stravovacie návyky, zvyknúť si na nejaký pohyb.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dietne potraviny a nápoje
pixabay.com

Diétne jedlá síce svätosväte tvrdia, že od nich nepriberiete, je však dôležité naučiť sa čítať štítky s nutričnými hodnotami na obale. Boli by ste prekvapení, koľko cukru, umelých prísad či nezdravých olejov obsahujú práve tieto potraviny. Niekedy je to hotovým umením vyznať sa v tom všetkom, avšak rozhodne to stojí za to!

Zdieľajte tento článok a podelte sa oň s priateľmi.
zdroj:/womenshealthmag.com

You Might Also Like