ŽIADEN KAŠEĽ NA JESEŇ ČI V ZIME! STAČIA LEN TRI INGREDIENCIE

Každý vie o liečivých vlastnostiach medu. Naše babičky sa s ním liečili, naše matky nám dávali hrnček horúceho mlieka s medom počas treskúcej zimy a my ho používame aj pri našich deťoch. Čo sa však stane, ak zmiešate med s exotickým banánom? Najlepší liek proti kašľu!

Je úžasné, ako toto známe ovocie vás dokáže zbaviť suchého kašľa, stimuluje vykašliavanie hlienu a nabije vás energiou. Banán je bohatý na vitamíny B, PP, A a C. Obsahujú veľa vlákniny, sacharózy, karoténu, enzýmov, draslíka, horčíka, železa a iných užitočných mikroelementov a minerálov.

банан от кашля как приготовить

Toto zloženie ovocia pomáha zvyšovať imunitu, preto je banán mimoriadne užitočným produktom pri liečbe infekčných ochorení. O prospešných vlastnostiach medu možno hovoriť celé hodiny …

Čo budete potrebovať?

2 zrelé banány
2 PL medu
400 ml vody

банан от кашля рецепт

Postup

  1. Nalejte si vodu do hrnca a postavte ho na malý oheň. Priveďte vodu k varu a vypnite oheň.
  2. Banány ošúpte, rozmixujte v mixéri alebo roztlačte vidličkou.
  3. Rozmixovaný banán pridajte do vriacej vody, pomaly miešajte, kým sa nevytvorí jednotná hmota.
  4. Po vychladení zmesi do nej pridajte 2 PL medu a dôkladne premiešajte. Hotovo!

банан от сухого кашля

Liek z medu a banánov konzumujte 3-4 krát denne 30 minút pred jedlom alebo po jedle. U detí do jedného roka sa konzumácia medu neodporúča.

Dospelí by mali užívať 1-2 PL mierne zohriatej liečebnej zmesi. Už po prvom dni liečby sa začne v prieduškách obnovovací proces, no odporúčame, aby ste liek konzumovali aspoň 1 týždeň.

мед и банан от кашля

Dôležité! Ak ste alergický na med, nepoužívajte túto zmes na kašeľ. Pacienti trpiaci alergiou by si mali pripraviť nápoj z mlieka a banánu a použiť ho na liečbu a prevenciu pred prechladnutím.

Rozmaznávajte seba a vašu rodinu s chutnými receptami a nikdy nemusíte byť chorí!

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like