TOP 5 PRÍNOSOV OLEJA Z ČAJOVNÍKA PRE VAŠE ZDRAVIE

Olej z čajovníka je vyrobený z listov rastlín Alternifolia Melaleuca. Zvyčajne je to veľmi bledý zlatý olej, ktorý má sladkú príchuť kafru. Olej sa extrahuje parou destiláciou rastlinných výhonkov a listov .

Tu je 5 najlepších výhod oleja z čajovníka pre zdravie:

1. Liečba akné
Tea Tree Olej sa používa na liečbu akné. Je to prirodzená antiseptická látka, ktorá dezinfikuje póry a tiež zabíja baktérie, ktoré spôsobujú akné.
Vložte 1 kvapku oleja na navlhčený bavlnený tampón a jemne ho naneste na postihnuté miesto pred spaním. Nasledujúce ráno opláchnite tvár teplou vodou. Opakujte denne.
Súvisiaci obrázok

 

2. Boj proti hubovým ochoreniam
Olej z čajovníka môže vyliečiť hubové ochorenia kvôli svojim antifungálnym a antiseptickým vlastnostiam. To môže pomôcť zabiť huby a zmierniť príznaky, ako je zápal, opuch, zažltnutie alebo zahnisanie nechtov.
Naneste 1 alebo 2 kvapky oleja priamo na infikovaný necht. Prejdite jemne okolo nechtu. Opakujte niekoľkokrát denne, kým infekcia nezmizne.
Tento liek používajte denne.

3. Lieči lupiny
Olej z čajovníka je dobrým liekom proti lupinám vďaka silným antifungálnym vlastnostiam. Môže dokonca znížiť príznaky, ako je svrbenie a suchá pokožka hlavy.

Použite šampón s 5% oleja na umývanie vlasov 1 alebo 2 krát týždenne.

4. Liečba popálenín
Vďaka svojim antiseptickým a antibakteriálnym vlastnostiam je čajovníkový olej inteligentnou voľbou pre popáleniny. Pomocou tohto éterického oleja sa pokožka rýchlo uzdravuje a chráni ju pred infekciami. Okrem toho pomáha redukovať zjazvenie a škvrny na pokožke, ktoré zostanú po popálení.
Umiestnite niekoľko kvapiek oleja na čistý bavlnený tampón.
Opatrne potrite popáleninu.
Opakujte 3-4 krát denne počas niekoľkých dní, kým nezmizne popálenie.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tea tree oil použitie

5. Liečba bradavíc
Môžete použiť olej z čajovníka na liečbu bradavíc spôsobených vírusovou infekciou na pokožke. Jeho antivírusové a antiseptické vlastnosti pomáhajú eliminovať vírus a bradavice.

Zmiešajte 4-5 kvapiek oleja v 1 polievkovej lyžici mandľového alebo olivového oleja.
Aplikujte túto zmes na postihnuté oblasti.
Nechajte niekoľko hodín, potom opláchnite teplou vodou.
Opakujte raz alebo dvakrát denne niekoľko týždňov.

zdroj: fithacker.ru

You Might Also Like