Bolesti nôh zmiznú v priebehu pár minút pomocou 5 strečingov

Naše kosti v tele sú navzájom poprepájané, s tým súvisia aj bolesti ktoré nevieme identifikovať. Napríklad bolesť, ktorá začína v chodidle, sa môže rozšíriť aj do lýtok, kolien či do bedrových kĺbov.

Existuje vyše 25 rôznych príčin bolestí v oblasti chodidiel ako sú pľuzgiere, kurie oká, pätové ostrohy, artritída, mykózy nôh, prekrývajúce sa prsty na nohách či zarastené nechty.

Všetky z nich vedú k nejakému druhu nepohodlia.

Pomáha reflexológia

Základom tradičnej čínskej medicíny je, že body na nohách sú poprepájané s rôznymi telesnými orgánmi. Teóriu, ktorá sa tým zaoberá, nazývame reflexológia a ide o jednu z najstarších odvetví ľudovej medicíny.

Reflexológia tvrdí, že naše chodidlá môžu byť zdrojom zdravia, ale aj choroby.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt reflexologia nohy

Pre tento účel existujú viaceré druhy nožných detoxikačných kúpeľov, ktoré vychádzajú z presvedčenia, že nohy sú ideálnym miestom pre zbavovanie sa toxínov.

Na zmiernenie bolestí nôh môžete vyskúšať viacero druhov alternatívnych terapií. Medzi najefektívnejšie z nich patria nasledovné strečingy.

Cvik 1: Zdvíhanie prstov na nohe

Postavte sa vzpriamene na nohy. Teraz zodvihnite prsty na nohe smerom dohora. Všetky prsty sa snažte zodvihnúť tak vysoko, ako to len ide. Chvíľu podržte a potom prsty znova spustite na podlahu.

Strečing zopakujte 5 krát na každej nohe.

Cvik 2: Striedavé zdvíhanie prstov na nohe

Tento cvik je podobný ako predošlý, avšak po zodvihnutí prstov na nohe veľký palec stiahnite späť k zemi, kým ostatné prsty držíte hore.

Strečing znova zopakuje 5 krát na každej nohe.

Cvik 3: Priťahovanie prstov na nohách

Sadnite si na zem, nohy majte vystreté pred sebou a prsty na nohách nech smerujú dohora. Potom sa nahnite dopredu, prstami rúk chyťte prsty na nohách a mierne ich potiahnite dozadu.

Ak nedokážete tento cvik vykonať naraz na obidvoch nohách, urobte ho na jednej a potom na druhej.

Cvik 4: Gúľanie tenisovej loptičky

Prišľapnite nohou tenisovú loptičku, zrolujte ju pod chodidlo, prsty majte pokrčené smerom k podlahe a mierne na loptičku tlačte svojou váhou.

Na koniec vystrite prsty na nohe smerom dohora a potom znovu k podlahe.

Cvik zopakujte aj s druhou nohou.

Cvik 5: Naťahovanie členkov

Sadnite si na zem, vezmite elastický pás, jeho konce držte v rukách a stred si umiestnite na chodidlá.

Teraz zatlačte chodidlami oproti odporu pásu a prsty na nohe ohnite smerom k zemi. Chvíľu podržte a vráťte sa do východiskovej polohy.

Cvik zopakujte 15 krát.

Ďalšie odporúčania

Okrem spomenutých strečingových cvikov je pre obnovu zdravia, rovnováhy a posilnenie nôh vhodné dodržiavať ešte aj nasledovné odporúčania:

noste vhodnú obuv
namáčajte si nohy v kúpeli s epsomskou soľou
vyskúšajte cvičiť jogu
vždy, keď je to možné, po vonku choďte bosí, najlepšie po tráve alebo inom nerovnom povrchu
poraďte sa so špecialistom – ortopédom

Zvlášť vtedy, ak trpíte cukrovkou, by ste sa mali o svoje nohy dôkladne starať. Predídete tak možným závažným komplikáciám.

zdroj: .northernexpress.com

 

You Might Also Like