Všetky ženy po 40-tke by mali vedieť toto

Telo zrelých žien je podstatne odlišné od mladších žien. Preto sme sa rozhodli urobiť niečo pre vaše zdravie a chceme vám ukázať
prečo by na seba mali ženy po štyridsiatke dbať ešte viac, ako doposiaľ.

Ako prvé sa menia hladiny hormónov, ktoré dokážu poriadne ovplyvniť bežné fungovanie a neraz sú zodpovedné aj za niektoré zdravotné problémy. U niekoho sa hormóny hlásia o slovo už v štyridsiatke, u niekoho to príde až po päťdesiatke. To však ešte nie je dôvod, aby ste sa zanedbávali a zľahčovali situáciu. Ak nechcete prepadnúť hormonálnym výkyvom, dbajte najmä na svoju stravu a na dostatočný príjem zdraviu prospešných látok.

 Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ženy po štyridsiatke

V čom je tajomstvo!

Mliečne proteíny rastlinného pôvodu sú tou zložkou, na ktorú je dobré dávať pozor. S vekom by sa mal znižovať ja príjem mäsa. Do jedálnička by ste mali zahrnúť viac tvarohu, syrov, prípadne šampiňónov. Z mäsa môžete bez obmedzení konzumovať všetko biele a hydinu. Bravčovinu podľa možností obmedzte.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bielkoviny v strave

Podľa možností sa vyhýbajte šumivým nápojom a C vitamín alebo horčík si radšej hoďte v tabletkovej forme. Takisto pozor na rýchle sacharidy, telo ich odbúrava rýchlejšie a vzniká z nich tuk. Ak milujete nezdravé jedlá a nechcete sa ich vzdať, skúste ich konzumáciu aspoň obmedziť a jedzte ich najlepšie na obed. Na raňajky ani na večeru si ich už určite nedávajte!
vodná fotografia

Dobrým tipom, ktorí oceňujú nielen starší ľudia, či ľudia v zrelom veku je pitie vody na lačno. Ak si dáte hneď po prebudení pohár čistej vody, alebo vody s citrónom, uvidíte, že sa budete aj počas dňa cítiť lepšie. Tento zvyk je dobré si osvojiť aj hodinu pred každým jedlom.

Nezabudnite na sezam:

Na hormóny okrem vyváženej stravy výborne vplýva aj konzumácia sezamu, ktorý obsahuje fytoestrogény, teda rastlinné analógy ženských hormónov, ktorých hodnoty s pribúdajúcim vekom rapídne klesajú. Postačí ak si kedykoľvek počas dňa doprajete 3 kávové lyžičky sezamových semiačok. Okrem hladiny hormónov vám zregulujú aj škodlivý cholesterol a metabolizmus.

pečené jablko fotografie

Vyhnite sa alkoholu:
S pribúdajúcim vekom žiaľ aj naberáme na váhe, preto je dôležité vyhýbať sa alkoholickým nápojom. Uchránite si tak nielen svoje kilá, ale aj cievy, pamäť a vlasy či pokožku.
pohár červeného vína

Morské ryby – jeden z najlepších výrobkov pre ženy po 40. Polynenasýtené tuky v nich poskytnú ochranu vašich ciev, zlepšia pamäť a matné vlasy a koža sa premenia na žiariace.

tuk morské ryby fotografie

Nezabúdajte na zlaté pravidlo piatich jedál denne, prípadne malých porcií každé 2-3 hodiny.

zdroj: sovkusom.ru

You Might Also Like