Dýchacie cesty si môžete prečistiť aj domácou medicínou, po ktorej sa vám hneď uľaví.

Chladné počasie sa chtiac-nechtiac vymenilo s horúcimi tridsiatkami a to je najvhodnejší čas pre šírenie vírusov. Na problémy dýchacích ciest naše telo reaguje nadmerným vylučovaním hlienu v nose a hrdle. To so sebou prináša nepríjemné príznaky ako upchatý nos, slzenie, opuch sliznice a prínosových dutín či bolesti hlavy.

Dáme vám do povedomia liek, ktorý vám pomôže zabrániť v postupujúcej chorobe. Pripravte si ho pri prvých príznakoch prechladnutia aby sa tak ochorenie už nešírilo ďalej.

Nápoj má silné detoxikačné a protivírusové účinky. Je ideálny na boj proti nachladnutiu , chrípke, zápalu prínosových dutín a uvoľňuje upchatý nos.

Potrebujete:

1 stredne veľká cibuľa
2 hrnčeky vody (priblížne 500ml)
Štava z jedného citróna
2 polievkové lyžice medu

Postup:

  1. Nakrájajte cibuľu na hrubšie kolieska, zaleje vodou a varte na miernom ohni 15 minút.
  2. Po odobratí z plameňa nechajte ešte 5 minút lúhovať a preceďte. Po miernom vychladnutí pridajte med a citrónovú šťavu.
  3. Hotový nápoj pite počas celého dňa po malých dávkach.

    

Ako sa zbavíte hlienov?

V dôsledku častého prechladnutia sa v nosohltane hromadí hlien, čo vedie k zhoršeniu čuchu, sluchu, pamäti a pozornosti.

Urobte si pravidlo, že každý deň si prečistíte nosovú dutinu týmto fyziologickým roztokom. Stimulujete tak odvádzanie hlienu a zabezpečíte prevenciu pred prechladnutím a chrípkou.

Ak sa ani po tomto váš problém nezlepší a aj naďalej budete mať upchatý nos, obráťte sa na svojho lekára na určenie detailnejšej diagnózy. Nahromadené hlieny môžu byť dôsledkom alergií alebo črevnej nákazy.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like