Domáci scrub zo soli, ako si ho pripraviť a prečo ho používať!

Peaceful brunette getting a salt scrub beauty treatment in the health spa

Mnohí sme už počuli o prospešných vlastnostiach soli. Preto sa kúpele s morskou soľou už dávno stali niečím úplne bežným. Ako inak môžeme pre svoje telo použiť morskú soľ, ktorá je pre nás taká prospešná?!

ako sa vykúpať  

SOĽNÝ SCRUB

Ak nie ste fanúšikom dlhého ležania v mydlovej vode, ale chcete zažiť všetky pozitívne vlastnosti morskej soli, odporúčame vám pripraviť domáci soľný scrub .

Scrub je prírodný a univerzálny spôsob, ako očistiť pokožku od nečistôt. Mnoho ľudí verí, že soľ nielen čistí naše telo, ale tiež odstraňuje všetky negatívne vibrácie, ktoré sa nahromadili po celý deň.

čo je soľ

 Soľný telový peeling je vhodný pre všetkých ktorý majú viac alebo menej drsnú pokožku. Na rozdiel od cukru má soľný scrub tuhšiu štruktúru, ktorá dokonale leští a zjemňuje drsnú pokožku.

soľ do kúpeľa


FUNKCIE A VÝHODY POUŽITIA SOĽNÝCH PEELINGOV

Prítomnosť minerálov poskytuje úžasný protizápalový účinok. Soľný peeling nielen čistí pokožku, ale tiež ju upokojuje.

soľ drhnúť

 Použitie scrubu má priaznivý vplyv na krvný obeh, čím sa urýchľuje obeh všetkých živín v tele.
  1. Soľ zlepšuje textúru pokožky, vďaka čomu je hebká a príjemná na dotyk.ako urobiť telo drhnúť
  2. Ak je vaša pokožka veľmi citlivá, skúste použiť soľnú drť s veľkou starostlivosťou nie viac ako raz za dva týždne. V drsných oblastiach, ako sú päty, sa peeling môže používať trochu častejšie.peeling
  3. Nezabudnite, že soľná drť má tiež ľahký bieliaci účinok.
  4. Na zahriatie pokožky je vhodné aplikovať scrub krúživými pohybmi.
  5. Po použití scrubu, hydratujte pokožku výživným krémom .krém na ruky
 1. Masáž sama o sebe je  mimoriadne prospešná. Vďaka nej získa vaše telo energiu , ktorá pomôže začať deň aktívne. Z tohto dôvodu sa oplatí ráno pred začiatkom pracovného dňa vaše telo ošetriť soľným scrubom.

drhnúť recept

Vyrobiť takýto scrub doma je ľahké. Nižšie nájdete zoznam tých prísad, ktoré sa najlepšie kombinujú s morskou soľou. Ak doň pridáte presne tieto prísady, dosiahnete najlepšie výsledky.

NAJLEPŠIE PRÍSADY DO MORSKEJ SOLI

kokosový olej
kyslá smotana
olivový olej
citrónová šťava
mlieko
med

pomarančová šťava
škorica

Kombinujte rôzne ingrediencie a experimentujte. Iba týmto spôsobom si budete môcť vybrať, čo vám vyhovuje a čo je vášmu telu prospešné.

Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like