Výhody a účinky medu

Ľudia majú tendenciu dúfať, že niekto vynašiel magickú pilulku zo všetkých chorôb. Pri hľadaní zázrakov sa často nachádzame na rôznych marketingových kurzoch farmaceutov, ktorí nám sľubujú takmer nesmrteľnosť. Ale niekedy, aby ste zlepšili svoje zdravie, stačí sa pozrieť na obvyklé veci z iného uhla!

Vezmite si napríklad obyčajný med . Vieme, že produkuje vynikajúce medoviny , môže byť pridaný do čaju alebo pridaný do jedál. Ale mnohí ani nevedia, aký prínos prinesie tento produkt, ak ho budete používať denne!

výhody medu

Užitočné vlastnosti medu

 1. Očistenie koževýhody medu

  Med čistí dokonale telo a odstraňuje z neho škodlivé toxíny. Okrem toho má antibakteriálne vlastnosti. To znamená, že pri pravidelnom používaní medu bude vaša pokožka čistá a krásna!

 2. Ako sa zbaviť nadváhyvýhody medu

  Cukor, ktorý obsahuje, nie je vôbec rovnaký ako cukor, ktorý je súčasťou cukroviniek. Použitie medu vám nielen zlepší, ale aj urýchli váš metabolizmus!

 3. Zníženie cholesteroluvýhody medu

  V mede neexistuje žiadny cholesterol. Môžete však znížiť hladinu tejto látky. Ak budete tento sladký výrobok jesť denne, vitamíny a stopové prvky, ktoré sú v ňom obsiahnuté, budú bojovať proti zvýšeniu cholesterolu.

 4. Zdravie srdcavýhody medu

  Podľa výsledkov výskumu antioxidanty, ktoré sú v mede, zabraňujú zúženiu tepien. Tento proces má nepríjemné následky vo forme zlyhania srdca, poruchy pamäti a časté bolesti hlavy. Ak chcete zabrániť a eliminovať následky, pite 3-4 lyžičky medu rozpustené v pohári vody – stačí len piť tento nápoj každý deň.

 5. Zlepšenie pamätevýhody medu

  Vedci dokázali, že med pomáha v boji proti stresu, obnovuje antioxidačnú bariéru a zlepšuje pamäť. Mozog ľahko absorbuje vápnik, ktorý je obsiahnutý v mede, a mozgová aktivita sa stabilizuje.

 6. Zbaviť sa porúch spánkuvýhody medu

  Cukor, ktorý je súčasťou medu, stimuluje produkciu inzulínu. Uvoľňuje serotonín a  premieňa ho v  našom tele na melatonín. Vďaka tomuto hormónu zaspávame rýchlejšie a zabúdame na nespavosť.

 7. Riešenie problémov so žalúdkomvýhody medu

  Ak jete lyžicu medu na prázdny žalúdok, vyhnete sa mnohým ochoreniam gastrointestinálneho traktu. Vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam med zničí patogénne baktérie a uzdravuje rany, ktoré sa mohli objaviť na sliznici.

 8. Zníženie stresuvýhody medu

  Namiesto upokojenia je lepšie opäť vziať lyžicu medu. Uvoľňuje nervy a zmierni únavu. Glukóza z medu je potrebná pre normálnu činnosť neurónov a je schopná rýchlo vstúpiť do krvi. Pomôže to uvoľniť, zmierniť kŕče a dokonca aj vyliečiť psychické poruchy. 

Toto je obvyklý produkt, ktorý sa určite nájde v každom dome, môže zmeniť život k lepšiemu. Postupujte podľa našich rád.
zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like