Ak nechcete, aby vaše deti boli nevychované, prestaňte robiť týchto 5 chýb

Väčšina rodičov sa stretáva s problémom, že ich dieťa trpí na Amok či nevychovanosťou a ani netušia, o čo ide. Našťastie my to vieme a predstavíme vám5 chýb , ktoré by mali rodičia prestať robiť.

Pokiaľ na toto správanie vašich detí nezareagujete včas, ovplyvníte tým ich životy viac ako si viete predstaviť.

Potvrdila to aj doktorka Emma Jenner, ktorá sa zviditeľnila najmä v šou v televízii TLC „Priveďte pestúnku“. V nej prezentovala 5 rodičovských chýb, ktoré spôsobí skôr či neskôr nechcené následky .

vychova1

Podľa Emmy je normálne, že rodičia požadujú a očakávajú od svojich detí čoraz viac alebo im povedia o svojich problémoch a ťažkostiach.

Tu je 5 chýb, ktorých sa rodičia neustále dopúšťajú:

Boja sa o svoje deti

Príklad: Ak sa chce dieťa napiť mlieka z iného pohára a nie z toho obvyklého, rodičia automaticky začnú hľadať iný pohár namiesto toho, aby túto požiadavku ignorovali.Bojí sa, že dieťa začne plakať alebo odmietne jesť.

Emma považuje toto za obrovskú chybu. Dieťa by vám nemalo rozkazovať.Nechajte ho plakať. Odíďte, ak to nechcete počuť. Nikdy však nesplní svojmu dieťaťu všetko, čo mu vidíte na očiach. Premyslite si, aký odkaz mu týmto správaním zanecháte, ak mu dáte všetko, a to len kvôli jeho plaču. Urobíte s tým už niečo?

vychova2

Prepáč im ( „To sú deti“)

Ak svoje deti ospravedlňujete touto fráz, podnecujete je znovu k tomuto správaniu a tiež k neposlušnosti a nezodpovednosti.

Deti totiž dokážu oveľa viac než od nich rodičia očakávajú. To platí pre rešpekt, správanie, domáce práce alebo sebakontrolu.

Emma tvrdí, že by ste mali zvýšiť nároky, ktoré na svoje deti kladiete. Tak ich naučíte, ako sa majú správať adekvátne k rôznym situáciám.

Nenechajú, aby ich ostatní napomínali

vychova3

Učitelia a profesori by mali deti napomínať, ak sa nesprávajú vhodne. A rodičia by im to mali dovoliť.

Sú predsa očami a ušami rodičov, keď s nimi nie sú. Dnes je to takmer nemožné, pretože ak učiteľ alebo zamestnanec poučuje dieťa, rodičia to len vytočí. Ani sa nesnažia zistiť, čo sa stalo, resp. čo predchádzalo reakcii učiteľa.

Ak sa správate takto aj vy, nepriamo svojmu dieťaťu naznačujete, že v nevhodnom či neslušného správania ho nezastavíte ani vy a ani učiteľ.

Deti sú na prvom mieste

Rodičia to so starostlivosťou niekedy preháňajú.

Rodičia prispôsobí všetky svoje záväzky a duševné zdravie svojim deťom, len aby splnili ich očakávania a potreby. Mali by si uvedomiť, že im nedokážu dať všetko.

Pokiaľ si to aj vy uvedomíte, budete mať pokoj na duši a zbavíte sa stresu. Inak im len dokazujete, že oni sú pánom situácie.

Dieťaťu sa nič nestane, ak si necháte trochu času pre seba. Nič sa nestane, ak mu občas poviete nie.

Používajú jednoduchšie riešenie

Aby svoje deti nenudili snaží sa ich zabaviť. A tam nastane neporozumenia v komunikácií. Keď sú v čakárni, v lietadle, či varí a upratuje, dajú deťom do ruky tablety a telefóny. Musíte svoje deti naučiť trpezlivosti.

Mali by vedieť, že jedlo nebude uvarené a prichystané kedykoľvek si spomenú.Naučte ich pomáhať v kuchyni, keď ich tam potrebujete.

You Might Also Like