10 najjednoduchších trikov, ako spáliť ľahko kalórie: U väčšiny nie je potreba cvičiť

Ľudia s nadváhou sa väčšinou snažia riešiť a zastaviť svoj problém a snažia sa schudnúť. I keď pre niektorých to môže byť obzvlášť zložité ako kvôli času, tak kvôli organizmu a najhoršie pre tých, čo sa s obezitou narodili. Súčasný moderný život a nedostatok času nám často bránia konzumácii zdravých potravín či cvičeniu.

Zlozvyky, stres, sedavý spôsob života a málo fyzickej aktivity , a nadváha je daň za náš životný štýl. Dnes vám prinášame 10 takýchto trikov na to, ako si poradiť s nadváhou.

1) Znížte konzumácii alkoholu

Mnoho ľudí konzumuje pravidelne  alkohol, pretože im pomáha relaxovať a zabúdať na každodenné strasti života. Obzvlášť cez víkend.

Viete však, že alkoholické nápoje sú plné kalórií?

To je dôvod, prečo ich pravidelná konzumácia bude časom viesť k nadváhe. Ich konzumácia sa často spája s pitím ostatných nezdravých nealkoholických nápojov (rum s kolou a podobne), čo problém viac ešte zhoršuje.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt konzumácia alkoholu a tuky

2) Vyhýbajte sa jedlu po 21:00 hodine večer

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako predísť priberaniu, je nič nekonzumovať po 21:00 hodine večer.
Pýtate sa prečo?

Jedenie po deviatej hodine vedie k rýchlemu priberaniu, pretože ste počas dňa už zjedli dostatok kalórií pre zabezpečenie potrieb tela.

3) Pite dostatok tekutín

Všetci vieme, že dostatočný príjem tekutín je pre telo veľmi dôležitý. Málo z nás si uvedomuje, že to zahŕňa aj oblasť priberania.

Adekvátna hydratácia umožňuje správny pochod metabolických procesov, čo znamená aj vyššie spaľovanie kalórií.
Súvisiaci obrázok

4) Doprajte si dostatok spánku

Každý deň by ste mali mať 8 hodín kľudného spánku. Ak nebudete dosť spať, vaše telo začne reagovať a vy budete pod veľkým stresom.

Tento stav ovplyvní hormóny, ktoré sú zodpovedné za vyvolávanie pocitu hladu.

5) Intervalový tréning

Nie, nemusíte chodiť do posilňovne každý deň. Jediné čo potrebujete urobiť, je dať si krátke intervalové cvičenie s pauzami medzi nimi.

To vám zrýchli metabolizmus a tým pomôže procesu chudnutia. Akcelerovaný metabolizmus znamená, že telo spaľuje kalórie rýchlejšie, čo je priamo spojené s chudnutím.

6) Pite kávu

Keď hovoríme o káve, tak nemyslíme vysoko kalorické caffe latte so šľahačkou. Odporúčame bežnú presso alebo tureckú kávu.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pite kavu

7) Dajte si na raňajky vajíčko

Keď si dáte na začiatku dňa extra bielkoviny, pomôže vám to vyhnúť sa rôznym pochutinám v priebehu dňa. Okrem vajíčka si môžete dať aj jogurt (samozrejme čistý biely, neprisladzovaný).

8) Zaznamenajte si na papier, čo jete

Neuveríte, ale schudnúť sa dá aj tak, že si budete zapisovať na papier zoznam potravín, ktoré v priebehu dňa skonzumujete.

9) Oddávajte sa slnku

Ráno si poodhrňte záclony a nechajte slnko preniknúť do vášho domova. Ranné slnko vás naplní energiou.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt opalovanie

10) Baľte si vlastné jedlo

Nekupujte si nezdravé pochutiny do práce. Takto budete vedieť čo si pripravíte a budete to samozrejme jesť.

zdroj: Takprosto cc

You Might Also Like