Vďaka tejto zelenine mám v 40 rokoch lepší zrak, zdravšiu pečeň a čistí črevá. Odporúčam ju každému

Červená repa je stelesnenie vitamínovej bomby. Skvelý pomocník v boji proti obezite a pri ochorení pečene. Dostane vás z opice, dodá energiu a prečistí telo. Okrem iných by ju mali jesť aj deti, tehotné ženy a najmä starší ľudia.

Zdravé a voňavé jedlo z červenej repy dokáže nasýtiť telo základnými látkami počas celého ročného obdobia. Môžete ju variť, piecť, dusiť a napriek tomu nestratí svoje užitočné vlastnosti počas tepelnej úpravy.

Pridajte si ju do vášho jedálnička, pre viditeľnejšie dopad sa odporúča konzumovať 100-150 g varenej repy denne. Ponúkame vám skvelý šalát z repy, ktorý bude chutiť celej rodine!

ingrediencie:

3 červenej repy
2 cibule
soľ
Extra panenský olivový olej
ocot

postup:

Červenú repu očistite a uvarte vo vode so štipkou soli.

zrak Zelenina1

Cibuľu a varenú repu narežte na kocky a vložte ich do šalátovej misy.

zrak zelenina2

Pridajte trochu olivového oleja a ocot. Osoľte podľa chuti a premiešajte.

zrak zelenina3

Hotovo!

zrak zelenina4

Ako variť repu?

Klasický spôsob
Takto túto zeleninu varili naše babičky. Zalejte červenú repu studenou vodou, s hrncom ju položte na sporák a varte 2-3 hodiny.

Ako profesionál
Varte repu 30 minút a potom zlejte všetku vodu. Následne položte zeleninu pod prúd studenej vody na 15 minút. Táto nečakaná zmena teploty privedie zeleninu do mäkkého stavu.

zrak zelenina5

30 minút!
Rýchla metóda pre lenivích ľudí alebo ak vás zastihne nečakaná návšteva. Červenú repu vložte do hrnca a varte na najväčšom plameni. Hrniec nezakrývajte, ale dajte pozor, aby v ňom bol dostatok vody, v opačnom prípade sa vyvarí ešte pred tým, než je zelenina hotová. Po 15 minútach vezmite hrniec z plameňa a červenú repu vložte do ľadovej vody na 15 minút. Expresná metóda, čo poviete?

Mikrovlnná rúra

Potrvá to trochu dlhšie, ale lahodná chuť repy vás milo prekvapí. Repu dajte do vrecka na varenie a vložte ho do mikrovlnnej rúry po dobu 25 minút. Teplota by sa mala pohybovať okolo 200 stupňov. V prípade, že je repa príliš veľká alebo stará, bude to trvať o niečo dlhšie.
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like